Limfmazgių padidėjimas tikrai ne visada reiškia ligas, o limfoma yra pati rečiausia jų padidėjimo priežastis. Kur kas dažniau nustatomos virusinės infekcijos ar autoimuninės ligos, įtaką padaro net vartojami vaistai.

„Jei pastebite padidėjusius limfmazgius, bet tuo metu sergate kokia nors infekcija ar turite dantų problemų, galima tiesiog palaukti, gydyti priežastį ir juos stebėti. Jei niekas nepasikeičia, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją“, – Santaros klinikų nuotolinėje konferencijoje sakė gydytoja hematologė Skirmantė Černiauskienė.

Nedelsti ir kreiptis į gydytojus nieko nelaukiant reikėtų tada, kai žmogus vyresnio amžiaus, nes tokiu atveju didesnė onkologinės ligos rizika, taip pat, kai padidėję limfmazgiai yra raktikaulio srityje ar tarp plaučių.

Svarbu atkreipti dėmesį, jei jiems padidėjus nėra jokių aiškių priežasčių, nesergama jokia infekcija, nėra kitų simptomų. Jei laikui bėgant limfmazgiai nesumažėja, o kaip tik didėja, naktį kamuoja labai intensyvus prakaitavimas, kyla didesnė nei 38 laipsnių temperatūra, nepaaiškinamai krenta svoris – reikėtų skubėti pas gydytojus, mat tai onkologinės ligos požymiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją