Plaučių uždegimas – tai ūminis infekcinis plaučių audinio pažeidimas, kurio metu infekciniai sukėlėjai patenka į plaučių audinį ir sukelia lokalų ar išplitusį jo uždegimą, aiškina Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ Pulmonologijos centro gydytojas pulmonologas Arvydas Valavičius. Uždegimo metu plaučių alveolėse susikaupia uždegiminis skystis ir ląstelės, plaučių audinys praranda gebėjimą kvėpuoti ir aprūpinti organizmą deguonimi. Be plaučių pakenkimo prasideda įvairios sisteminės viso organizmo reakcijos, sukeliančios bendro negalavimo simptomus.

Dažniausias plaučių uždegimo sukėlėjas yra bakterijos, pneumokokai, hemofilos, stafilokokai, rečiau virusai ir kiti netipiniai sukėlėjai, tokie kaip mikoplazmos, chlamidijos.

„Reikia pažymėti, kad šie patogeniniai mikroorganizmai gyvena pas visus, taip pat ir sveikus žmones nosiaryklėje, bet žmogaus apsauginiai mechanizmai neleidžia jiems sukelti uždegimų. Todėl dabar madingas netipinių sukėlėjų tyrimas, jei nėra simptomų, neturi didelės klinikinės reikšmės. Prieš kurį laiką COVID-19 infekcijos epidemijos metu buvo labai gausiai paplitę virusiniai plaučių uždegimai. Bet dabar jie vėl priskiriami prie retesnių“, – sakė gydytojas pulmonologas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją