Žolininkas Marius Lasinskas pataria nepraeiti pro šeivamedį – jis gelbėja ir nuo sudėtingų virusų.

„Šeivamedžio uogas reikia surinkti, sudžiovinti ir termiškai apdoroti, tai yra arba sudžiovinti, arba virti 10 minučių, arba padaryti sirupą. Tada galima drąsiai naudoti, nes šitas augalas užkerta viruso patekimą į ląsteles, greičiau padės pasveikti, bus mažiau liekamųjų reiškinių“, – LNK Žinioms kalbėjo M. Lasinskas.

Marius Lasinskas

Jei pajutote pirmuosius peršalimo simptomus, žolininkas pataria išeiti į sodą ir apsidairyti pakrūmėse, itin naudingas šalavijas auga čia pat, po kojomis.

„Vaistinis šalavijas lotyniškai reiškia nešantis sveikatą. Galima pirmajai pagalbai naudoti labai greitai – nusiskinti lapelį ir sukramtyti. Dezinfekuoja visą gleivinę. Galima daryti ir arbatas“, – patarė žolininkas.

O štai kiaulpienė, nors ir naikinama, bet iš tiesų yra labai naudinga, stiprina visą imuninę sistemą. M. Lasinskas priduria, kad žmonės augalus naudoja netinkamai ir skundžiasi, kad nepadeda.

„Susitepu sumuštinį su batonu, didžiuliu kiekiu sviesto, dešros ir užgeria arbata. Tai kokia čia fitoterapija? Pusvalandis arba valanda prieš valgį, valanda arba dvi po valgio, tik tada galima gerti arbatą“, – patarė M. Lasinskas.

Nuo peršalimo padės ir raudonskruosčių putinų uogos. Daug naudingų medžiagų turinčios putinų uogos vis dar kabo ant šakų. Jų arbata palengvina atsikosėjimą, padeda įveikti temperatūrą, peršalimą, įvairias bakterijas.

Putino uoga įdomi tuo, kad ant šakų gali kabėti ir visą žiemą, šalčio ji nebijo. Visgi neretai jos atsisakoma dėl aitraus kvapo ir kartoko skonio, tačiau tai galima pakeisti – nuskynus padėti į šaldiklį.

Senoliai putiną sodindavo prie vartų, kad apsaugotų nuo negerų žvilgsnių, o krūmų nebūdavo galima kirsti.

LNK Žinių reportažą rasite čia: