Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytojas gastroenterologas endoskopuotojas Lukas Juška, pacientui atvykus pas gydytoją gastroenterologą, iš pradžių surenkama anamnezė, įvertinamas paciento amžius, simptomai, tada sprendžiama, ar reikia kolonoskopijos tyrimo.

Tyrimas atliekamas, jei yra kraujavimas iš apatinio virškinamojo trakto, pasireiškia geležies stokos anemija, vargina lėtinis viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Visgi svarbu įvertinti, ar tai negali būti infekcinio pobūdžio simptomai.

Kolonoskopijos metu vertinama žarnos gleivinė, o tam, kad ji būtų švari, prieš tyrimą pacientas turi gerai išsivalyti ir paruošti žarnyną. Atvykus atlikti tyrimą iš pradžių pacientą pasitinka gydytojas anesteziologas, kuris įvertina, ar saugu atlikti sedaciją. Tada pacientas persirengia vienkartinę aprangą, o po sedacijos pradedamas tyrimas – endoskopas per išangę įvedamas į tiesiąją žarną, monitoriuje rodomas vaizdas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)