Įtarimą sukėlė dėmė ant rankos
Atrodė, kad pasitraukusi liga niekada nebesugrįš, kol vieną dieną, praėjus maždaug pusmečiui, ant rankos pastebėjo keistą raudoną dėmę.
Gydytojai, pas kuriuos M. Akromė lankėsi, manė, kad tai tikriausiai Laimo ligos požymis ir tik moterį gydžiusiai onkologei kilo įtarimų, jog dėmė galėjo atsirasti dėl onkologinės ligos atkryčio, todėl medikė siūlė padaryti biopsiją.
„Aš pratempiau visą vasarą su tuo plėmu, kuris ėmė plėstis. Tada jau mano onkologė, pamačiusi jį rudenį, primygtinai pasakė: „Viskas. Eini atlikti biopsiją“. Tuo labiau, kad man atsirado dar ir nugaros skausmai – tokie begaliniai, būdavo taip surakina nugarą, kad nepajudi, sutriko šlapinimosi funkcija.
Mane staigiai paguldė į neurochirurginį. Kai padarė visus tyrimus, išsiaiškinome, kad visur – kauluose, kaulų čiulpuose, ant nervų galūnių ir odoje – išplitusios metastazės. Tos vėžio ląstelės, kurios prikibo prie narvų galūnių, net iki galvos net nuėjo.
Gydytoja man sakė, kad visą tai tikriausiai suaktyvino COVID-19, kuriuo susirgau rudens pradžioje. Gydytoja matė nebe pirmą tokį atvejį. Aišku, čia tik teorija. Nežinia, kas išties atsitiko, kad taip labai greitai ir labai plačiai vėžys išbyrėjo į visą mano kūnelį“, – portalui Delfi pasakojo M. Akromė.
Vėžio priežastimi galėjo tapti stresas
Krūties vėžį, kuriuo susirgo Monika, neretai sukelia paveldėtos genų mutacijos. Vis tik pašnekovei genetiniai pokyčiai nenustatyti.
Paklausta apie galimą onkologinės ligos priežastį, M. Akromė atsakė: „Tai – stresas ir savęs nevertinimas, kai save pastatai paskutinėje vietoje, gyveni dėl kitų. Tada dar stresas stresas ant viršaus prisideda, begalinė atsakomybė. Viso to fone, man atrodo, ir prasideda vėžys. Nes aš valgiau gerai, sportavau pakankamai – buvau neapsileidusi fiziškai, bet aš tikrai savęs nevertinau, daug turėjau streso, pati jį sugeneravau, pati sau istorijų prisikūriau, pati sau nervų prisigadinau. Manau, kad mano atveju čia yra pagrindinė priežastis“.
Žmonių gerumas sujaudino
Po ligos atkryčio pašnekovei pradėtas taikyti intensyvus gydymas: padaryta operacija, švitinta klubų sritis, dabar taikomas galvos švitinimas.
M. Akromės ligai gydyti reikalingi inovatyvūs vaistai, kurie, anot pašnekovės, nekompensuojami tik Lietuvoje ir Rumunijoje. Vaistai yra nepigūs. Viena injekcija kainuoja net 5140 eurų. Tai – didelė suma. Pirmosioms dozėms įsigyti pinigų skyrė Monikos tėtis su žmona.
Tačiau dozių reikės ne vienos, kiek – sunku pasakyti: vieniems užtenka 10 dozių, kitiems prireikia ir daugiau nei 20. Vis tik akivaizdu, kad pinigų vaistams reikės daugiau.
„Padavėme net prašymus į kompaniją „AstraZeneca“ – gal pavyktų bent iš dalies kompensuoti vaistus, nes jie tikrai labai brangūs“, – kalbėjo M. Akromė.
Kartu M. Akromė viešai kreipėsi pagalbos į visuomenę, tad įdėjo įrašą į socialinį tinklą „Facebook“, prašydama padėti surinkti pinigų gyvybiškai svarbiems vaistams:
Pačiai Monikai buvo labai netikėta, kad įrašas sujaudino daugybę žmonių ir pasklido plačiai tarsi virusas pasklido po socialinius tinklus.
„Labai ačiū tiems žmonėms, nes jie taip sureagavo, daug kas ir skambino, ir visokių patarimų, informacijos davė. Žmonės labai nuostabūs.
Toks žmonių gerumas buvo labai netikėtas. Aš kažkaip galvojau: „Įdėsiu postą, vis surinksime kažkiek tų pinigėlių“. Ir tų pinigėlių jau kažkiek surinkta – pirmosioms dozėms pakaks. Bet svarbiausia, kiek dėmesio ir kiek gražių žodžių sulaukiau! Aš tiesiog skaičiau ir verkiau pirmomis dienomis iš laimės dėl to žmonių gerumo. Buvo tikrai nuostabu“, – džiaugėsi žmonių gerumu M. Akromė.
Tiesa, pinigų brangiesiems vaistams reikės dar daugiau.
Norintys finansiškai prisidėt prie Monikos gydymo, gali pervesti pinigų į pernai gruodį įkurtą Monikos labdaros ir paramos fondą.
Rekvizitai:
Monikos labdaros ir paramos fondas
Kodas: 307048246
Adresas: Teatro g. 3–10, Vilnius, LT-03107
Banko sąskaita: LT527300010191330165
Paskirtis: Parama Monikai Akromei