„Fi Clinica“ medicinos atstovės Ugnės Perevičiūtės teigimu, medicininio turizmo bumas prasidėjo 2020 metų vasarą, kai dėl karantino buvo atidėta daugybė JK NHS operacijų.

„Plastinės operacijos visuomet buvo populiarios, tačiau pastaraisiais metais pastebimai išaugo svorio mažinimo operacijų ir ortopedinio gydymo poreikis. Tokių pacientų skaičius padvigubėjo“, – pranešime žiniasklaidai sako ji.

Ortopedinių problemų turintiems pacientams sunku vaikščioti, juos vargina didelis skausmas. Šie pacientai neretai yra priversti ieškoti alternatyvos, kuri leistų greičiau pagerinti gyvenimo kokybę.

Pasak U. Perevičiūtės, chirurginį ortopedinį gydymą ir reabilitacijos paslaugas Lietuvoje užsieniečiai dažniausiai renkasi dėl dvigubai pigesnių operacijų, trumpesnių eilių, puikiai angliškai kalbančio kvalifikuoto medicinos personalo ir trumpų skrydžių iš įvairių šalių.

Pacientės Marinos istorija – viena iš daugelio

Velse gyvenanti Marina Stock metus dirbo stovimą darbą, vėliau patyrė traumą. Ilgainiui jai pradėjo dilti abiejų kelių sąnariai. Galiausiai, beveik 10 metų kankinęs skausmas keliuose tapo toks stiprus, kad ji tik su vyro pagalba galėjo nueiti ilgesnį atstumą.

Marina Stock

2021 metais apsilankiusi pas kineziterapeutą, Marina išgirdo skaudžią žinią. Jai skubiai reikėjo keisti abu kelius. Gimtojoje šalyje, net kamuojant dideliems skausmams, chirurgas moterį būtų apžiūrėjęs nebent tik po metų. Nieko nelaukusi, pagalbos ji kreipėsi į Lietuvos specialistus.

Kaune įsikūrusioje gydymo įstaigoje vos po kelių mėnesių jai buvo pakeistas vienas kelio sąnarys ir atliktas bendras kelio sąnario endoprotezavimas. Praėjus trims savaitėms po operacijos, Marina aktyviai mankštinosi, o jos savijauta sparčiai gerėjo.

„Po trijų mėnesių, prieš pat Naujuosius metus, turėjau vaizdo pokalbį su gydytoju iš Lietuvos. Gyd. Aurimas Širka buvo labai patenkintas mano padaryta pažanga. Sužinojau, kad kito kelio operaciją galėsiu pasidaryti jau po šešių mėnesių. Užsakiau naujus skrydžius praėjus maždaug dviem savaitėms po grįžimo“, – pasakoja M. Stock.

Grįžusi namo Marina susidūrė su skaudžia realybe, kaip ir tūkstančiai kitų NHS pacientų – gimtinėje antrojo kelio operacijos reikėjo laukti 150 savaičių, beveik 3-ejus metus.

Marina Stock

„Žinojau, kad jei lauksiu operacijos savo šalyje, tai man ne tik bus blogiau nei buvo prieš operaciją, bet tikriausiai dėl netaisyklingo vaikščiojimo po operacijos mano klubas taip pat pradės dėvėtis“, – teigia pacientė.

Atvyksta vis jaunesni pacientai

Pacientę operavusio gyd. ortopedo-traumatologo Aurimo Širkos teigimu, dažniausiai ortopedinės problemos atsiranda dėl genetinių priežasčių, amžiaus ar traumų. Negydoma artrozė lemia progresuojantį kelio sąnario sudilimą, kuris kelia didelį skausmą ir apriboja judėjimą. Marinai diagnozuota abiejų kelių sąnarių trečio laipsnio artrozė.

Aurimas Širka

„Individualiai įvertinome pacientės kelio būklę ir parinkome kelio sistemą, kuri užtikrina optimalų kelio lenkimo stabilumą, anatominį judesį ir maksimaliai riboja susidėvėjimą. Naujoviškas endoprotezas atkuria natūralią kelio sąnario anatomiją, sukuria sąlygas natūraliam keturgalvio raumens ir girnelės judėjimui, todėl suteikia galimybę laisvai judėti“, – pasakoja chirurgas.

Šis atvejis, anot gydytojo, yra unikalus. „Įprastai, po pirmojo kelio keitimo tenka laukti 2–3 mėnesius, kol pacientui atsistatys judėjimo ir raumenų funkcijos. Šiuo atveju, implantas sumažino skausmą, leido atkartoti natūralią kelio funkciją. Tai leido Marinai sąžiningai laikytis sudaryto pratimų plano, ir ji greitai bei lengvai sustiprino kojų raumenis. Tad, antro kelio operaciją galėjome atlikti jau po šešių mėnesių“, – įspūdžiais dalijasi gydytojas.

„Moksliniais tyrimais įrodyta, kad rūpinimasis keliu ir pratimai prieš kelio sąnario keitimą leidžia pasiekti geriausių ilgalaikių rezultatų“, – teigia gydytojas.

Kiekvieno paciento situacija vertinama labai atsakingai. Pirmiausiai, yra atliekami visi reikalingi tyrimai, kurie leidžia parinkti pacientui tinkamiausią gydymą. Jauniems ir aktyviems pacientams, kurių, anot A. Širkos, iš užsienio atvyksta vis daugiau, galima pritaikyti naujausią gydymo techniką. Ji sutrumpina paciento atsistatymo laiką po operacijos, sumažina skausmą ir leidžia kuo greičiau užsiimti mėgstama veikla.

Gydymas kainuoja perpus pigiau

Kiekviena kelionė Marinai kainuoja 8000 svarų sterlingų. Į šią kainą įeina skrydžiai, operacija, kelionių draudimas, transportas, viešbučiai ir atsigavimo laikotarpis SPA. Anot jos, lyginant su pažįstamų patirtimis, tokia kelionė verta kiekvieno cento.

Marina Stock

„Keletas mano draugų Jungtinėje Karalystėje operavosi kelius ir klubus. Jie išleido siaubingai daug pinigų, tačiau negavo tokios priežiūros ir paslaugų, kurias būtų gavę Lietuvoje. Sužinoję, kiek man viskas kainuoja, jie būna šokiruoti. Mano visa kelionė dvigubai pigesnė už privačią operaciją Jungtinėje Karalystėje“, – teigia Marina Stock.

Anot moters, daugelis britų nedrįsta arba nenori palikti savo šalies. „Esu išgirdusi, kad esu labai drąsi, nes keliauju labai toli. Aš tokia tikrai nesu, tiesiog priežiūra čia aukščiausio lygio. Vos nusileidau oro uoste, daugiau niekuo nebereikėjo rūpintis. Visos kelionės metu mane lydėjo, prižiūrėjo ir rūpinosi iki pat įlipimo atgal į lėktuvą. Tai dar viena priežastis, kodėl aš čia grįžau“, – pasakoja pacientė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją