Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro gydytoja pulmonologė doc. Virginija Šileikienė ir Pediatrijos centro, Specializuoto vaikų ligų skyriaus gydytoja vaikų pulmonologė dr. Sigita Petraitienė sakė, kad bronchų astmos priežastys gali būti įvairios, o simptomai panašūs ir į kitų virusinių ligų. Gydytojos papasakojo, kas gali sukelti bronchų astmą, išprovokuoti jos priepuolius, kaip ją atpažinti ir kuo ypatingas jos gydymas.

Bronchų astma – kas tai?

Bronchinė astma yra lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga.

„Šios ligos supratimas istoriškai labai keitėsi. Iš pradžių, prieš gerą šimtmetį, buvo manoma, kad tai yra bronchų spazmų liga. Vėliau – kad tai tik alerginė liga. O dabar bronchų astma suprantama kaip lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga. Lėtinė – vadinasi, kad tai nepagydoma liga, bet su ja galima susidraugauti, prie jos priprasti ir gerai ją valdant gyventi, o uždegiminė – reiškia, kad bronchuose, tai yra kvėpavimo takuose, vyksta imuninis uždegimas, kuomet priplūsta įvairių ląstelių ir bronchų gleivinė paburksta, daugiau sekretuoja gleivių ir, veikiant tam tikriems dirgikliams, kartais spazmuojami bronchų lygieji raumenys. Tai sukelia bronchinei astmai būdingus simptomus, tokius kaip dusulio arba kosulio priepuoliai, švokštimas krūtinėje, padidėjusi bronchų sekrecija, skrepliavimas ir pan.“, – tiesioginėje Santaros klinikų transliacijoje išvardijo gydytoja V. Šileikienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją