Nors šiuo metu vyresnio amžiaus suaugusieji vis dar mažai atlieka pažintinių gebėjimų testus, tyrimai rodo, kad jų skaičius padidėtų, jei testai būtų nemokami, lengvai prieinami ir jiems būtų taikomos geresnės gydymo galimybės.

RAND tyrėjai atliko tris tyrimus, siekdami nustatyti asmenis, kuriems gresia didžiausia kognityvinių funkcijų sutrikimo rizika, ieškoti būdų, kaip padidinti kognityvinių testų skaičių tarp vyresnio amžiaus žmonių ir paskatinti rizikos grupės asmenis rūpintis smegenų sveikata, rašo „Medical News Today“ portalas.

Pirmajame tyrime analizuoti pažinimo ir demencijos duomenys, gauti iš Sveikatos ir pensijos tyrimo, nacionaliniu mastu reprezentatyvios apklausos, kurioje nuo 1992 m. dalyvavo apie 20 000 vyresnio amžiaus JAV suaugusiųjų ir jų namų ūkių.

Atlikus šią analizę ir apžvelgus 181 galimą rizikos veiksnį, nustatyta, kad tokie gyvenimo būdo veiksniai, kaip fizinio aktyvumo stoka, nutukimas ir neužsiėmimas pomėgiais sulaukus 60 metų, yra pagrindiniai demencijos rizikos veiksniai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)