Kas vyksta su kūnu, kai judame, ir kokios veiklos be judėjimo prisideda pagerinant fizinę būklę, konferencijoje „Neurostartas“ apžvelgė profesorius Albertas Skurvydas.
Judant gaminasi vaistai, kurių kitur negausite
70 tūkstančių žingsnių ir dvi jėgos pratimų treniruotės – toks fizinis aktyvumas per savaitę yra protingas, skelbia elitinis mokslo žurnalas „New England Journal of Medicine“. Viena didžiausių judėjimo naudų yra ta, kad griaučių raumenys pradeda gaminti natūralius vaistus – hormonus miokinus. Dalis miokinų pakliūna į smegenis, stimuliuoja jų veiklą, kiti degina vidinius riebalus, stiprina imuninę sistemą, žarnyną, kaulus, kraujagysles ir širdį.
„Koks bebūtų galingas medicinos mokslas, šiuo metu iš tūkstančių natūralių gamtos vaistų sugeba pagaminti tik penkis. Kitų be judėjimo gauti neįmanoma. Judėjimas padaro fantastinius dalykus – gerina ląstelių kvėpavimą, apsaugo ląsteles nuo oksidacinio streso, sumažina uždegiminius procesus ląsteliniame lygmenyje, stimuliuoja ląstelių išvalymą, pagerina insulino jautrumą ir t.t.“, – vardijo prof. A. Skurvydas.