Pasak klinikos „Motina ir vaikas“ gydytojo akušerio – ginekologo Rolando Borkio, dažnai moterys ryžtasi operacijai dėl genetikos, pavyzdžiui, didelių mažųjų lytinių lūpų arba jų asimetriškumo. Kita grupė – moterys, kurioms lytinės lūpos padidėjo dėl amžiaus arba po gimdymo. Reikia atkreipti dėmesį, kad lytinių organų forma gali žymiai pakisti ir staiga netekus daug svorio – lytinės lūpos tampa neelastingos, praranda formą, dėl šios priežasties moterys nori pasitobulinti ir atgauti pasitikėjimą savimi.

„Lietuvoje galima išskirti dvi moterų grupes, kurios dažniausiai ryžtasi plastinėms lytinių organų korekcijoms. Tai 20–25 metų merginos, norinčios pasitobulinti tiesiog dėl estetinių interesų, didesnio pasitikėjimo savimi, kita grupė yra 30–35-erių metų moterys, įprastai jau gimdžiusios, todėl nori susigrąžinti prieš nėštumą buvusias formas. Moterys virš keturiasdešimties lytinių organų plastine operacija dažnai papildo kitas procedūras, norėdamos pasigražinti visapusiškai“, – atkreipė dėmesį R. Borkys.

Rolandas Borkys

Gydytojo teigimu, moterys pabrėžia, kad pasikeitusi arba nuo gimimo esanti lytinių lūpų forma, jų dydis trukdo kasdieniame gyvenime mėgautis fizine, kasdiene veikla, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu arba dėvėti norimą apatinį trikotažą, jaustis patogiai, atsipalaiduoti intymių santykių metu.

Lytinių lūpų hipertrofija – viena dažniausių problemų

Viena dažniausių problemų, pasak R. Borkio, yra lytinių lūpų hipertrofija. Mažųjų lytinių lūpų hipertrofija yra vidinių arba mažųjų lytinių lūpų neproporcingas dydis nei pločio, nei ilgio atžvilgiu, palyginti su išorinėmis arba didžiųjų lytinių lūpų dalimis. Įvairių tyrimų duomenimis, šešioms iš dešimties moterų nuo 20 iki 40 metų pasireiškia mažųjų lytinių lūpų hipertrofija.

Tai ne tik estetinė problema, bet ir diskomfortas. Moterys negali dėvėti aptemptų drabužių: maudymosi kostiumėlių, kelnaičių su juostele, kelnių. Lytinių lūpų hipertrofija skatina nepasitikėjimą savimi.

„Ši estetinė problema nustatoma vertinant lytinių lūpų dydį, kai jis yra daugiau nei 5 centimetrai. Amerikos plastikos chirurgų draugijos atstovai įsitikinę, kad labioplastika – chirurginė procedūra, gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę. Reikia atkreipti dėmesį, kad operacija yra nesudėtinga, iki valandos trukmės, tačiau reikalaujanti kruopštumo ir tikslumo. Pooperaciniu laikotarpiu būtina laikytis gydytojo rekomendacijų: laikytis higienos procedūrų, nesimaudyti vonioje, mėnesį laiko neturėti lytinių santykių“, – sakė gyd. R. Borkys.

Nukenčia ne tik seksualinio gyvenimo kokybė, bet ir sveikata

Pasak R. Borkio, dėl netenkinančio estetinio vaizdo bei seksualinio gyvenimo sutrikdymo, moterys dažnai kreipiasi ir dėl klitorio burių mažinimo (hoodektomijos). Odos pašalinimas arba sumažinimas padidina jautrumą. Didžiųjų lūpų plastika arba korekcija riebalų injekcijomis po didelio svorio metimo taip pat populiarėjanti procedūra. Jei moteris skundžiasi dėl didžiųjų ir mažųjų lytinių lūpų proporcijų neatitikimo, šios procedūros padeda išspręsti problemą.

Operacija.

Vaginoplastikos – makšties ir tarpvietės plastinės operacijos poreikis dažniausiai atsiranda po gimdymų, kurie išprovokuoja pasekmes – makšties laisvumą, slinkimą. R. Borkys atkreipia dėmesį, kad ši problema yra ne tik estetinė, bet ir medicininė, daranti didelę įtaką moters savijautai, nes dėl makšties smukimo, šlapinimosi sutrikimų blogėja gyvenimo kokybė. Dėl šių priežasčių moterys neturėtų pamiršti savęs ir ignoruoti to, kaip jaučiasi. Pasitikėjimą savimi bei galimybę gyventi komfortiškai ir gerai jaučiantis kartais išsprendžia intymi, bet labai paprasta procedūra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (133)