1. Vyrams – minkštas šepetėlis. Rekomenduojama rinktis minkštą dantų šepetėlį ir valant dantis jo nespausti. Ypač minkštas šepetėlis reikalingas vyrams, nes jie valydamiesi dantis visuomet stipriau dantų šepetėlį spaudžia prie dantų, o tai kenkia.
2. Valyti dantis prieš pusryčius. Ryte dantis geriausia valyti prieš valgį, o pavalgius tik praskalauti vandeniu. Jeigu norite valytis dantis po valgio, verta palaukti kol praeis bent pusvalandis.
3. Kuo mažesnis dantų pastos šiurkštumas. Atkreipkite dėmesį į simbolį RDA – jis nurodo pastos šiurkštumą. Kuo mažesnis RDA, tuo pasta bus švelnesnė. Mažesnio RDA pastos dažniausiai būna skirtos jautriems dantims.
4. Dantų pasta su chlorheksidinu. Tai itin stipriomis atibakterinėmis savybėmis pasižyminti medžiaga, kuri turi priešuždegiminių savybių ir veikia tokius virusus kaip herpes, hepatitas B ir C bei ŽIV. Produktus su šia medžiaga rekomenduojama rinktis atsižvelgiant į gydytojo nurodymus.
5. Priemonės be alkoholio. Dantų priežiūros produktuose alkoholio neturėtų būti. Daugelis mano, kad alkoholis puikiai dezinfekuoja burnos ertmę, tačiau jis burnoje sunaikina tiek blogas, tiek geras bakterijas, dėl to burna džiūsta, atsiranda žaizdelių, kyla nemalonus perštėjimo jausmas.
6. „Už vaiką“ dantis valyti iki 7-erių metų. Vaikų dantų priežiūra turėtų prasidėti nuo mažų dienų. Iki 7 metų vaikų dantimis turi rūpintis tėvai. Tėvai turėtų nepriimti pasipriešinimo iš vaikų, nes dantų priežiūra svarbi nuo pat pirmųjų dienų. Apklausos duomenys rodo, kad tėvai per daug abejingai žiūri į vaikų dantų priežiūrą, daugiau nei pusė tėvų Baltijos šalyse palieka vaikus dantis valytis be jų priežiūros.
7. 99 proc. bakterijų kaupiasi tarpdančiuose. Svarbu naudoti tarpdančių siūlą, nes juose kaupiasi beveik visos bakterijos. Pasirinkti ar iš pradžių valyti tarpdančius, ar siūlą naudoti tik po dantų pastos – kiekvieno individualus sprendimas.
8. Fluoro pastoje suaugusiems gali būti ir 1450. Atkreipkite dėmesį į PPM – fluoro arba fluorido kiekį pastoje. Gyvename regione, kur fluoro kiekio trūksta (fluoro dar gaunam su vandeniu arba papildais), todėl pacientams su didele karieso problema reikėtų rinktis pastas su didžiausiu fluoro kiekiu.
9. Balinti dantis periodiškai ir su pertraukomis. Balinančias dantų pastas rekomenduojama naudoti 20 dienų be pertraukos, tada daryti 10 dienų pertrauką ir esant poreikiui vėl jas naudoti. Rekomenduojama rinktis balinančias dantų pastas, kuriose nėra peroksido, taip dantys netaps jautrūs.
10. Dienos metu valytis dantų nereikia. Siekdami gaivos iki penkių minučių kramtykite kramtomąją gumą arba išskalaukite burną vandeniu, dantų pasta dantis valykite tik ryte ir vakare.
11. Nesidaliname šepetėliu net su mylimuoju. Kiekvienas turime turėti asmeninį šepetėlį ir juo su niekuo nesidalinti. Keisti šepetėlį rekomenduojama kas sezoną.