„Pacientai nemoka už mūsų darbą, bet už medžiagas jie susimokėti turi“

„Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą pacientai, patekę į odontologinį skyrių, moka už vienkartines odontologines plombines ir pagalbines medžiagas“, – teigė Odontologijos skyriaus vedėja gydytoja Agnė Ragožienė.

Dantų taisymui reikalingų medžiagų kaina priklauso nuo dantų ir jų kanalų būklės. Plombinių medžiagų kaina svyruoja nuo 5 iki 12–13 eurų. Kanalų gydymas kainuoja iki 14 eurų.

Žodis „nemokamai“, galima sakyti, čia tinka tik sąlyginai, mat nereikia mokėti tik už patį danties sutaisymą, kitaip sakant – už gydytojo suteiktą paslaugą arba jo atliktą darbą, o už danties gydymui sunaudotas medžiagas sumokėti vis tiek tenka.

O privačiose odontologijos klinikose Kėdainiuose plombavimo kainos yra gerokai didesnės. Čia jos vyrauja nuo 30 iki net 90 eurų. Kanalų gydymas taip pat brangesnis, privačiose įstaigose kainos prasideda nuo 30–40 eurų.

Kompensacijos nepasiturintiesiems neteikiamos

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybė paramos nepasiturintiesiems ir tiems, kurie neišgali iš savo lėšų susitvarkyti dantų, neteikia, nes esą Kėdainių gydymo įstaigos nenurodo, kad būtų toks poreikis.

Pasak mero patarėjos ryšiams su visuomene Vilijos Mockuvienės, odontologinio gydymo ir dantų protezavimo programos nebuvo įtrauktos į savivaldybės finansuojamų programų sąrašą, nes nei Kėdainių ligoninė, jei Kėdainių PSPC nepateikė poreikio panašioms programoms.

Pirminė odontologinė pagalba pacientams

Iki 2022 metų Kėdainių rajono savivaldybėje buvo vykdoma VšĮ Kėdainių ligoninės dantų protezavimo programa, tačiau, pasibaigus jos laikotarpiui, ji pratęsta nebuvo.

Kaip gauti dantų protezavimo paslaugas

Taigi, jei skauda dantį, ar neduokdie, reikia naujų dantų, ir tam, gerbiami gyventojai, neturite pinigų, tai jau tik jūsų pačių problema. Gydytojai būtinąją pagalbą suteiks – už savo atliktą darbą pinigų nepaims, bet už dantų tvarkymui panaudotas medžiagas susimokėti vis tiek privalėsite. Tokia jau ta nemokama medicina.