Estetinės odontologijos specialistai skuba patvirtinti, kad pastaraisiais metais vyrų skaičius tarp pacientų ženkliai išaugo, šiuo metu jis siekia iki 30 proc. Viena iš populiariausių dantų dailinimo procedūrų – estetinis plombavimas, rašoma pranešime spaudai.

Šiandienos odontologija siūlo daug įvairių dantų estetikos procedūrų: keramines laminates, dantų vainikėlius ar estetinį plombavimą. Jeigu norima išspręsti mažesnes dantų estetikos problemas ir siekiama greito rezultato, patariama rinktis estetinį plombavimą. Klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja odontologė Rūta Abloževičienė tvirtina, kad pastaroji procedūra yra viena iš pigiausių estetinių procedūrų, o rezultatai gali sukurti net jaunesnės šypsenos efektą. Estetinio plombavimo pagalba galima pakeisti senas plombas, dantų spalvą bei formą, šypsenos proporcijas ar atkurti nudilusius dantis.

Estetinis plombavimas: nepriekaištinga šypsena dešimtmečiui

Estetinio plombavimo metu yra išsaugomi paciento dantų kietieji audiniai. Ši procedūra atliekama vieno-dviejų vizitų metu. Per vieną vizitą įprastai užplombuojami 4-6 dantys. Estetinio plombavimo metu pašalinami ėduonies pažeisti audiniai bei senos plombos, tuomet sluoksnis po sluoksnio plombinėmis medžiagomis atkuriamas paviršiaus reljefas, danties audiniai bei spalva. Paskutinis etapas – dantų poliravimas.

Estetinio plombavimo rezultatais galima džiaugtis 6-10 metų, po to reikalinga pakartotinė procedūra. Gydytoja tvirtina, jog estetinis plombavimas neatleidžia paciento nuo pareigos intensyviai prižiūrėti savo dantis. „Atlikus estetinį plombavimą itin svarbu nuolat rūpintis savo dantų būkle ir prisiminti auksinę taisyklę – kuo geriau mes rūpinsimės savo dantimis, tuo ilgiau jie mus džiugins savo estetine išvaizda ir nesukels funkcinių problemų. Įtraukiant visas kasdienines dantų priežiūros procedūras, patariama du kartus per metus apsilankyti pas savo gydytoją odontologą ir tinkamai įvertinti dantų būklę“, - teigia R. Abloževičienė.

Pakitusi dantų spalva ar forma gali įspėti apie daug rimtesnes problemas

Odontologė teigia, kad dantų išvaizda dažnai įspėja ir apie pasislėpusias rimtesnes dantų problemas: sutrumpėję dantys rodo dantų dilimą, naktinį griežimą dantimis, o netaisyklinga dantų forma bei susigrūdę dantys – blogą sąkandį. Dažnai pacientai nori padailinti šypseną, tačiau net nepagalvoja, kad kartu su prasta estetine išvaizda plečiasi ir funkcinės problemos. Estetinis plombavimas atkuria ne tik dantų estetiką, bet ir funkcijas, kurias pacientams sunku savarankiškai pastebėti.

Specialistė tvirtina, kad dantų išvaizda neabejotinai siejasi su pacientų būsena, pasitikėjimo savimi jausmu. Dažniausiai pacientai, norėdami pakoreguoti savo išvaizdą ir tuo pačiu pagerinti savijautą, kreipiasi į odontologijos specialistus, nes šiandienos žmogus savo išvaizdos pokyčių neįsivaizduoja be dantų estetikos pokyčių. „Iš savo patirties galime tvirtinti, kad pasikeitus dantų išvaizdai, pasikeičia net žmogaus žvilgsnis ir mimika. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vaizdas, kurį matome veidrodyje, formuoja mūsų pasąmonę ir būseną“, - tvirtina R. Abloževičienė.

Gydytoja taip pat priduria, jog padidėjęs vyrų rūpestis savo dantų išvaizda vargu ar kada nors aplenks moterų išsikeltus grožio prioritetus. Moterų dantys dažnai būna silpnesni nei vyrų – dar viena svarbi priežastis, kodėl dailiosios lyties atstovės odontologo kabinete apsilanko kur kas dažniau nei vyrai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją