Tačiau jei norime, kad veido oda būtų elastinga ir sveika ilgus metus, turime įsiminti, kokių priežiūros klaidų nedaryti, rašoma pranešime spaudai. Tad kokių blogų įpročių mūsų oda nemėgsta labiausiai?

1. Odos tipo nepaisymas

„BENU vaistinės“ sveikos odos instituto ekspertė vaistininkė Milda Darulienė atkreipia dėmesį, jog viena didžiausių veido odos priežiūros klaidų – netinkamas priemonių bei procedūrų, skirtų veido odai, pasirinkimas: „Tiek vyrai, tiek moterys dermatologinę bei dekoratyvinę kosmetiką turėtų rinktis pagal savo odos tipą. Jį galima išsiaiškinti ir patiems, atsižvelgiant į odos porų dydį, riebalinį blizgesį (ir veido sritis, kuriose blizgesys – intensyvesnis), odos storį ir šerpetojimą.“

Minkšta, elastinga, riebalinio blizgesio ir spuogelių neturinti oda yra laikoma normalia. Riebiai odai būdingos išsiplėtusios poros, blizgumas ir netgi lipnumas, o jos atspalvis gali būti gelsvas ar pilkšvas. Turintys sausą (ar į sausumą linkusią) veido odą nuolat skundžiasi jos tempimu, perštėjimu ar dažnesniais sudirgimais. Dažniausiai pasitaikantis odos tipas – mišrus, t. y. toks, kuris turi išvardintiems odos tipams būdingų sausų, normalių ir riebių zonų.

2. Valymas tik vandeniu ar muilu

Tinkamai prižiūrėta veido oda, pirmiausia, yra švari. Taigi, veido odos valymas turėtų tapti bene svarbiausia kasdiene procedūra. Būtina žinoti, jog veido neužtenka tiesiog nuprausti vandeniu. Jo taip pat nepatartina valyti įprastu muilu.

„Toli gražu ne kiekvienas muilas yra tinkamas odai. Be to, jo sudėtyje gali būti alergenų, galinčių sukelti jautrios veido odos reakciją. O vanduo nepašalina visų ant odos per dieną susikaupusių nešvarumų, dulkių ar laisvųjų radikalų. Todėl dienos pabaigoje, net jei nenaudojate makiažo, veido odą patartina nuprausti švelnios sudėties veido prausikliu ar nuvalyti miceliniu vandeniu“, – pataria vaistininkė.

3. Miegojimas nenusivalius makiažo

Pernai „BENU vaistinių“ užsakymu atlikto tyrimo duomenys parodė, kad beveik penktadalis šalies moterų bent kartą per mėnesį eina miegoti nenusivaliusios makiažo, o apie 10 proc. – net kartą per savaitę. Paklaustos, kodėl taip elgiasi, moterys nurodė nuovargį ar abejonę, kad makiažas gali kenkti odai.

Vis dėlto dermatologai pabrėžia, kad bet koks makiažas (akių šešėliai, tušas, veido pudra) turi savybių kimšti odą ir pritraukti bakterijas, kurios gali paskatinti uždegimų atsiradimą.

„Nenuvalytas akių makiažas gali sukelti akių infekciją, pavyzdžiui, miežį, o veido pudra neleidžia odai kvėpuoti, tad nenuplauta ištisą parą, ilgainiui gali paskatinti senėjimo procesus. Svarbiausia, kad makiažas sausina odą, o išsausėjusi oda yra linkusi į raukšlių formavimąsi“, – įspėja M. Darulienė.

Todėl norintiems turėti kuo elastingesnę ir sveikesnę veido odą ilgus metus, svarbu užtikrinti, kad naktį vykstantys odos regeneracijos procesai nebūtų trikdomi papildomų priemonių. Odai, kaip ir kūnui, reikia poilsio.

4. Eksperimentai su veido šveitimu

Kad ir kaip įtikinamai skambėtų liaudies medicinos procedūros, skirtos veido šveitimui, juos reikėtų rinktis atsargiai. Ypač, jeigu jūsų oda jautri, linkusi į alergijas.

Pasak vaistininkės, netinkamai atliktas veido šveitimas namuose, naudojant šiurkščias priemones, gali ne tik mechaniškai pažeisti odą, bet ir paskatinti jos dehidrataciją, išryškinti kapiliarus, sukelti alergines odos reakcijas, lydimas bėrimų, tamsių dėmių ir paraudimų.

Tad naudojant šveičiamąsias priemones namuose, svarbu veido valymo procedūrą atlikti labai švelniai, rinktis produktus be stambių dalelių. Tinkamiausiai veido valymo procedūrą atliks kosmetologas, kuris taip pat parekomenduos, kokias veido odos šveitimo priemones, priklausomai nuo jūsų veido tipo, galite naudoti ir patys namuose.

5. Pelėdos režimas

Dažnas laikosi įsitikinimo, jog veido odos būklę lemia vien tik priemonių pasirinkimas. „Oda, pirmiausia, yra bendros organizmo sveikatos atspindys. Jeigu persidirbate, o grįžę namo, užuot ilsėjęsi, iki paryčių naršote internete ar sėdite prie televizoriaus ir miegate vos keletą valandų, prastai maitinatės – tai atsispindės ir jūsų veide“, – primena M. Darulienė.

Todėl įpraskite laikytis darbo ir poilsio režimo, nors retkarčiais palepinkite odą diena be makiažo, pasirūpinkite, kad organizmui netrūktų reikiamų vitaminų ir mineralų, gryno oro ir saugios saulės. Sąmoningas ir harmoningas gyvenimas – bene svarbiausias veiksnys, lemiantis jūsų sveikatą ir grožį ilgus gyvenimo metus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)