Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorės pavaduotoja klinikiniam darbui, vidaus ligų gydytoja Božena Markevič pasakojo, kad šios vasaros orai turi vieną itin pavojingą savybę, o daliai žmonių susidūrimas su karščiais gali baigtis liūdnai.

Gydytoja atkreipė dėmesį į svarbų požymį, kurį pajutus reikia nedelsiant atsigerti vandens ir patarė, dėl kokių simptomų reikėtų skubėti į Skubiosios pagalbos skyrių.

Šiemet pokyčiai ekstremalūs

Gydytoja B. Markevič laidoje „Delfi diena“ pasakojo, kad šios vasaros orai – tarsi linksmieji kalneliai: vieną dieną būna šalta, kitą – jau dideli karščiai. Taigi organizmas nespėja adaptuotis prie pakitusių sąlygų.

Gydytoja sakė, kad kai oro temperatūra lauke būna aukšta, perkaisti galima ir nebūnant tiesioginiuose saulės spinduliuose.

„Šiemet ekstremalu tai, kad yra staigus karščio atsiradimas: vieną dieną būna +18, kitą – +30 arba +36 laipsniai. Mes tiesiog nespėjame adaptuotis. Jeigu oras keistųsi palaipsniui, mes sakytume, kad net ir esant 36 laipsniams jaučiamės visiškai komfortiškai, nes žmogus spėjo adaptuotis, medžiagų apykaita pakito taip, kad esame jau prie karščio pripratę.