Druskų kambarys – ne medikamentinis gydymo, profilaktikos būdas, kai kvėpuojama druskos prisotintu oru. Toks druskų prisotintas oras – terpė neturinti žalingų mikroorganizmų ir alergenų, aiškino fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Raminta Bražiūnienė.

Raminta Bražiūnienė

Haloterapija naudinga sergant kvėpavimo takų ligomis – sloga, sinusitu, bronchitais, bronchine astma, sveikstant po pneumonijų, sergant odos ligomis – egzema, neurodermitu, atopiniu dermatitu, psoriaze, akne. Ir kadangi seanso metu groja atpalaiduojanti muzika, dar ir spalvų terapija, tai labai tinka mūsų skubančiame gyvenime atsipalaidavimui, nusiraminimui, sustojimui.

„Dabar labai tinkamas metas [eiti į druskų kambarį], kadangi ateina šaltasis metų laikas, ir kaip tik tiems, kurie dažnai serga sinusitu, slogomis, pats laikas užsiimti profilaktika. Minimalus kursas, kad žmogus pajustų poveikį, būtų penki apsilankymai“, – teigė gydytoja ir pridūrė – vienas seansas trunka 45 minutes.

Druskų kambaryje yra natrio chloridinė terpė, tiesa, dėl smulkios dispersijos dalelių nematome. Panašiai yra su druskos olomis užsienio šalyse – jose pabuvę ir po kiek laiko palaižę lūpas pajustume druskos skonį.

Kaip anksčiau Delfi buvo sakiusi medikė R. Bražiūnienė, pagrindinės haloterapijos indikacijos – trys: kvėpavimo susirgimai, taip pat odos ligos ir vegetacinės nervų sistemos ligos.

Ji akcentavo druskų terapijos naudą, sveikstant nuo liekamųjų reiškinių po COVID-19 infekcijos: „Kai užsitęsia kosuliai, dusuliai, – nors visi rentgenologiniai tyrimai rodo, kad žmogus neturi patologijos, tačiau subjektyviai jaučia, – tokiais atvejais labai tinka druskų kambarys.“ Gydytoja pastebėjo, kad net prieš metus persirgę COVID-19 infekcija žmonės ateina į druskų kambario procedūras, po jų komentuoja, kad darosi lengviau kvėpuoti, praeina dusulys, o daugelis žada toliau lankytis haloterapijos seansuose.

Atskiri seansai rengiami sergantiems egzemomis, psoriaze – jų metų vilkima mažiau drabužių, kad kuo daugiau odos kontaktuotų su druskų dalelėmis prisotintu oru. Tyras druskų kambario oras – dezinfekcinė priemonė odai, tad procedūros rekomenduojamos neurodermito, alerginio dermatito, aknės, jaunatvinių spuogų atvejais.

Druskų kambaryje seanso metu vyksta ir šviesos terapija, tokiu būdu gydomi vegetacinės nervų sistemos sutrikimai – sutrikęs miegas, nerimas, dirglumas, depresija, netgi apetito stoka.

Apibendrinant galima teigti, kad haloterapija yra eliksyras plaučiams, profilaktika odai, poilsis organizmui, sakė R. Bražiūnienė.

Visą LNK reportažą žiūrėkite čia: