Be to, pasak medikų, šios šventės simboliu tapusių margučių paruošimui taip pat vertėtų skirti ypatingą dėmesį, rašoma pranešime spaudai.

Kaip marginti velykinius kiaušinius?

Nė vienas šventinis stalas tikrai neapsieis be Velykų simboliu tapusių margučių. Tačiau čia taip pat galioja viena vienintelė, bet itin svarbi taisyklė – jeigu kiaušinius dėsite į burną ir tai nebus tik stalo puošmena, jie privalo būti dažyti maistiniais dažais. Kitaip tariant, jokie kiti dažai, pavyzdžiui, tie, kuri skirti tekstilei ar naudojami buityje, nėra tinkami, nes kiaušinio lukštas nesulaiko cheminių medžiagų. Tad, jei nudažysite margučius tam neskirtais dažais, rizikuojate apsinuodyti pro lukštą patekusiomis cheminėmis medžiagomis.

Gabija Laubner

Norėtųsi, kad žmonės į tai pažiūrėtų itin atsakingai. Tai reiškia, kad, jei planuojate artimiausiu metu prekybos centruose ieškoti margučiams tinkamų dažų, būtinai turite atkreipti dėmesį į informacines etiketes ir išsirinkti tik tam skirtus maistinius dažus.

Ką daryti, jeigu po Velykų liko nesuvalgytų margučių?

Reikėtų atsiminti, kad kiaušinius laikant netinkamoje temperatūroje, jie tiesiog ima gesti.

Tad virtų kiaušinių, jeigu jie laikomi kambario temperatūroje, nepatariame valgyti, jeigu jie išvirti prieš daugiau nei 2 paras, o šaldytuve – jei išvirti ir laikomi ne ilgiau kaip 3 paras.

Daug maisto ir alkoholis – organizmui žalinga kombinacija

Riebus maistas ir stiprus arba gazuotas alkoholis – blogiausia kombinacija, ypač tiems, kurie serga lėtinėmis ligomis, turi virškinimo, širdies, raumenų, sąnarių ligų. Todėl rekomenduojama šventiniu laikotarpiu maistą vartoti saikingai, malonumų ieškoti ne alkoholyje ar psichotropinėse medžiagose, o laiką skirti bendravimui su artimaisiais.

Vienas didžiausių šalyje Skubios pagalbos skyrių pagalbą teiks visas šventines paras

Primename, kad Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriuje skubi ir neatidėliotina pagalba vilniečiams ir miesto svečiams, vyresniems nei 18 metų, teikiama visą parą, septynias dienas per savaitę. Ją teikia skyriuje budintys vidaus ligų gydytojai, taip pat chirurgai, traumatologai, neurologai, klinikiniai toksikologai, akušeriai ginekologai ir kt. specialistai.

Į Skubiosios pagalbos skyrių per parą vidutiniškai kreipiasi 250-300 pacientų su įvairiais sveikatos sutrikimais. Raginame atsiminti, kad būtinoji medicinos pagalba – pagalba, kuri būtina, kai asmens gyvybei gresia pavojus arba grėsmė reali nepradėjus teikti pagalbos per trumpą laiką. Dėl gyvybei pavojaus nekeliančių negalavimų gyventojas pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, o jo ne darbo metu – į tą gydymo įstaigą, su kuria jo šeimos gydytojas yra sudaręs sutartį dėl būtinosios pagalbos teikimo paslaugų jam/jai nedirbant. Kur tiksliai – šios informacijos pacientai turėtų teirautis vizitų pas savo šeimos gydytoją metu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)