„Žemėje yra daugybė laisvųjų elektronų, kuriuos nuolat papildo atmosferoje vykstantys procesai. O organizme esantys laisvieji radikalai, gavę sau tą trūkstamą elektroną iš žemės, nurimsta ir nustoja puldinėti sveikas ląsteles“, – sako A. Unikauskas.
Jo žodžiais, tyrimai rodo, kad nuo 1960 m., kai vietoj tradicinių odinių avalynės padų prasidėjo batų guminiais ir plastikiniais padais gamyba, visuotinė sveikata pradėjo nežmonišku greičiu tik blogėti.
„Viena iš prielaidų – mes nebeturime tokių sąlygų, kokias turėjo priešistoriniai žmonės. Jie vaikščiojo basomis, jų guoliai buvo iš gyvūnų odos, taip pat laidžios elektronams. Šiandien turime sąmoningai nusiauti batus, jei norime būti sveiki. Esant sąlyčiui su žeme, laisvieji elektronai patenka į organizmą, o laisvieji radikalai neutralizuojami“, – tikina profesorius.
Vaikščiojimo basomis poveikis ir nauda sveikatai, teigia A. Unikauskas, didelė:
Taigi, pabrėžia A. Unikauskas, yra keli būdai, kaip gauti laisvųjų elektronų:
- Praktikuokite vaikščiojimo basomis „sesijas“, kai tik leidžia oras. Nusiaukite batus, kojines ir basomis eikite per žolę, purvą, smėlį – bet kur, kur tik yra žemė. Tyrimai rodo, kad tai mažina skausmus ir stresą, jei kasdien tai darote 30–80 min.
- Geriausia vaikščioti po rasotą žolę, nes vanduo – geresnis laidininkas.
- Žiemą arba absoliučiai urbanizuotoje vietoje to nepadarysite. Todėl galima turėti žemės pilną indą, ant kurio galima pastovėti apie 20 min. medituojant.
- Galima mirkyti kojas jūros druskos tirpale.
Plačiau – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.