BENU vaistinių Sveikos odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė pranešime žiniasklaidai sako, kad svarbu gerti pakankamai vandens ir tinkamai pasirinkti drėkinamąją kosmetiką bei žinoti, kaip ją naudoti.

Ramunė Uosienė

Vyresniame amžiuje oda greičiau praranda drėgmę, tačiau odos išsausėjimo problemos ir to pasekmės gali kamuoti ir nepriklausomai nuo amžiaus: kai odai trūksta drėgmės, ji pradeda pleiskanoti, papilkėja, suglemba, atrodo pavargusi. Tinkamai drėkinamas epidermis užtikrina odos elastingumą, skaistumą ir sveiką išvaizdą.

„Vasarą oda patiria daug streso dėl karščio, kondicionuojamų patalpų sauso oro, vėjo, aktyvios saulės, miesto dulkių ar jūros druskos. Odai kenkia ir nesubalansuota mityba, miego trūkumas, įtemptas darbas ar varginančios emocijos. Drėgmę praradusi oda tampa lengviau pažeidžiama, sunkiau kovoja su infekcijomis ir lėčiau atsinaujina“, – sako R. Uosienė.

Kosmetikos konsultantė pasakoja, kad oda, kaip ir didelė mūsų organizmo dalis, sudaryta iš vandens. Jo stingant, prasideda senėjimo procesai: ląstelėje sutirštėja citoplazma, todėl sutrinka metabolizmo procesai, iš ląstelės nepasišalina medžiagų apykaitos produktai. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, ima trūkti deguonies, nes pradeda kietėti kapiliarų sienelės ir mažėja jų galimybė maitinti ląsteles. Galiausiai ląstelės apmiršta ir sunyksta.

Jeigu atsirado odos tempimo jausmas, ji tapo sudirgusi ar paraudusi, ėmė niežėti – tai gali rodyti dehidrataciją. Tokiu atveju odai reikia skubios pagalbos atstatant drėgmės balansą.

Drėkinimas turi būti viena iš odos priežiūros rutinos dalių

Prieš tepant drėkinamąjį kremą, svarbu nepamiršti kitų odos priežiūros rutinos dalių. Pirmiausia veidą nuvalykite vatos diskeliu su miceliniu vandeniu, tuomet veidą nuprauskite naudodamos prausiklį pagal savo odos tipą: riebios odos savininkės gali praustis geliu ar putomis, pritaikytomis jų odos tipui, o sausos odos savininkės gali naudoti aliejinius prausiklius.

Veido prausimas yra svarbi odos rutinos dalis.

Trečiuoju žingsniu reikia atstatyti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą – tam puikiai tinka tonikas, kuris papildomai ir drėkina.

„Palaukiame, kol tonikas susigeria. Tuomet labai išsausėjusios odos savininkės gali tepti serumą ir taip pat palaukti keletą minučių, kol šis susigers. Galiausiai ant viršaus tepame kremą, kuris tarsi užrakina drėgmę odoje ir neleidžia jai garuoti“, – aiškina R. Uosienė.

Kosmetikos konsultantė riebios odos savininkėms pataria naudoti gelinės konsistencijos kremus ar tiesiog vien apsauginius kremus nuo saulės. Normaliai ir mišriai odai tinka lengvos tekstūros kremas, kuris nekemša porų, bet padeda odoje išlaikyti drėgmę.

Jeigu oda išsausėjusi ir jautri, kosmetikos priemones reikėtų rinktis be alkoholio, agresyvių konservantų ar kvapiklių.

„Vakare rinkitės intensyviau drėkinančias kosmetikos priemones, nes naktį vyksta aktyvesni odos regeneracijos procesai. Taip pat bent kartą per savaitę palepinkite odą naktine nenuplaunama veido kauke. Per naktį jūsų oda gaus visas reikiamas medžiagas, bus pamaitinta vitaminais. Veido kaukes galite naudoti kelių tipų, vieną kartą drėkinančią, kitą – maitinančią (labiau tinka sausai odai, o ne riebiai) ar regeneruojančią“, – sako kosmetikos konsultantė.

Renkantis drėkinantį veido kremą, R. Uosienė pataria atkreipti dėmesį į jo sudėtį: „Ar yra antioksidantų, vitaminų A, E, ar C, raminančių medžiagų, pavyzdžiui alijošiaus, organinių rūgščių, kurios skatina viršutinio odos sluoksnio atsinaujinimą. Ir žinoma, kremuose ieškokite odos natūraliam drėkinimo faktoriui (NDF) identiškų drėkiklių: hialurono rūgšties, skvaleno, amino rūgščių, laktatų, šlapalo, keramidų. Visi šie ingredientai padės odai greičiau atsinaujinti ir išlaikyti drėgmę bei elastingumą“, – sako specialistė ir primena, kad priemones su AHA, BHA rūgštimis bei vitaminais A ir C, reikia naudoti tik vakare, o ryte būtinai tepti apsaugines priemones nuo saulės.

Veido kremas

Anot ekspertės, galima naudoti atskiras priemones, saugančias nuo žalingų saulės spindulių arba naudoti drėkinamuosius kremus jau su UVA bei UVB filtrais. Rekomenduojamas minimalus apsaugos nuo saulės faktorius veido odai – SPF 30.

Skirtinga drėkinamųjų kremų paskirtis: atstatyti drėgmės balansą ir užrakinti drėgmę

Atsižvelgiant į drėkinamosios kosmetikos sudėtį ir veikliąsias medžiagas, gali skirtis ir situacijos, kurioms tos priemonės skirtos: vienos odą nuo sausėjimo saugo sulaikydamos drėgmę viduje, o kitos – papildomai ją drėkindamos.

Išsausėjusi oda – dehidratuota. Taip gali nutikti visiems odos tipams – tiek sausai, tiek riebiai, tiek mišriai. Kitaip tariant, išsausėjusi oda yra būklė, o ne odos tipas.

Oda gali išsausėti dėl įvairių veiksnių: nesubalansuotos mitybos, aplinkos veiksnių, prasto miego ar netinkamų kosmetikos produktų naudojimo. Dehidratuota oda praranda elastingumą, atrodo tarsi papilkusi, jautri, pleiskanojanti, atsiranda odos tempimo pojūtis. Beje, anot kosmetikos konsultantės, dehidratuota oda gali pradėti blizgėti dėl suaktyvėjusios riebalų gamybos, nes taip stengiamasi kompensuoti drėgmės praradimą.

„Padėti dehidratuotai odai geriausia atstačius skysčių balansą visame organizme – gerkite pakankamai vandens, ypač karštomis vasaros dienomis. O renkantis kosmetikos priemones, ieškokite produktų su natūraliais drėkikliais: hialurono rūgštimi, amino rūgštimi, laktatais, alavijo ekstraktais. Drėkinantys ingredientai paprastai tinka visų tipų odai. Jie tirpūs vandenyje, neužkemšą porų“, – sako kosmetikos konsultantė.

Vandens gėrimas

„Sausa oda – tai odos tipas. Odą nuo pažeidimų ir drėgmės garavimo saugo natūralus lipidų sluoksnis. Jeigu oda yra sausa, linkusi į pleiskanojimą, tai byloja apie per mažą lipidinių ląstelių kiekį, kuris nesugeba užtikrinti tinkamo apsauginio odos barjero. Taigi sausai odai reikia produktų, kurie atkuria lipidinį odos sluoksnį ir tarsi užrakiną drėgmę epidermyje, neleisdami jai išgaruoti“, – aiškina R. Uosienė.

„Drėgmę užrakinančiuose produktuose paprastai būna tokie ingredientai, kaip beta gliukanas, glicerinas ar keramidai, kurie padeda atkurti odos lipidų grandines ir taip sulaiko drėgmę odoje, taip pat ramina sausą, sudirgusią odą. Drėkinamieji kremai sausos odos tipui gali būti lengvesni ar sunkesni, pritaikyti įvairiems sezonams.

Pavasario ir vasaros metu geriau naudoti lengvo gelio ar losjono produktus su minėtais keramidais arba kokoso, migdolų, sviestmedžio, simondsijų aliejais. Šie ingredientai yra žinomi ne tik dėl drėkinamojo ir maitinamojo poveikio, bet ir dėl gebėjimo sulėtinti senėjimo procesus, sumažinti laisvųjų radikalų žalą“, – sako R. Uosienė.

Purškiami vandenys

Ypač vasarą malonu veido odą atgaivinti purškiamu terminiu šaltinio vandeniu, mineraliniu vandeniu ar natūraliu hidrolatu.

Veido odos drėkinimas

„Jeigu jaučiate, kad odą ima tempti, ji išsausėjo – tiesiog papurkškite drėkinančiu ir gaivinančiu vandeniu ir leiskite jam natūraliai nudžiūti. Papildomos drėgmės odai gali suteikti ir esencijos, kurios veido priežiūros rutinoje gali būti naudojamos vietoje drėkinančio toniko. Tai tirštesnės konsistencijos produktas, kurį į odą reikia įtapšnoti pirštais – tarsi tarpinis produktas tarp toniko ir serumo.

Esencija yra stiprus drėkiklis, tačiau veikia ir kaip vektorius – padeda odai geriau pasisavinti kitas kremo medžiagas“, – sako ekspertė ir primena, kad atgaivinus odą terminio šaltino vandeniu, hidrolatu ar esencija ir leidus jai išdžiūti, galima tepti kremą.

Suaktyvinti odos kraujotaką, tonizuoti galima ir ledukais, pagamintais ir vaistažolių nuovirų, arbatų ar šaltino vandens: leiskite ledukui kiek atitirpti ir sukdami ratus 3–5 minutes masažuokite veidą, kaklą ir iškirptės sritį. Po procedūros oda tampa gaivesnė, elastingesnė, stipresnė. Tačiau kosmetikos konsultantė R. Uosienė įspėja, kad ši procedūra netinka kuperozės požymių turinčiai odai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją