„Priežastys būna labai įvairios. Bet, ko gero, dažniausiai tai yra traumos ir patempimai. Po to sektų neurologinės kilmės skausmai. Trauminio pobūdžio skausmai daugiausiai kamuoja jaunus žmones, sportininkus, o neurologinio tipo skausmai daugiausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms“, – pastebėjo Ž. Pušnys.
Pasiteiravus, ar tokius skausmus gali lemti netaisyklinga laikysena, kineziterapeutas atsakė, kad taip: „Dėl netaisyklingos laikysenos gali atsirasti tiek pečių juostos, tiek ir nugaros skausmai. Priklausomai nuo silpniausios ar labiausiai apkrautos grandies“.
Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje kineziterapeutas pasidalijo 4 nesudėtingais pratimais viršutinei kūno daliai stiprinti.
Pratimų ciklas, pasak specialisto, yra bendro pobūdžio, todėl jį atlikę naudą pajus ir bet kurios rūšies pečių skausmus jaučiantys, ir tiesiog prasimankštinti norintys asmenys.
„Visi pratimai atliekami iki raumeninio nuovargio, nepaisant pakartojimų skaičiaus. Ciklas yra atliekamas 1, 2 arba 3 kartus – pagal individualų poreikį“, – rašė Ž. Pušnys.
Pateikiame šiuos pratimus ir jums:
1 pratimas: Tikslas – išlaikyti gumą tokioje pačioje įtampoje ir rankas laikant žemai, ir iškėlus jas į viršų.
2 pratimas: Rankos keliamos į viršų gumą traukiant vis stipriau ir toliau į šonus.
3 pratimas: Su tiesios rankos nykščiu pasiekti priešingos pusės klubą, o tuomet tempti gumą įstrižai į viršų.
4 pratimas: Guma tempiama sulenkta ranka nuo priešingos pusės juosmens įstrižai į viršų virš galvos. Būtina išlaikyti +/- 90 laipsnių kampą ties alkūnės sąnariu. Taip pat reikia stengtis su riešu pasiekti toliau sau už nugaros nei su alkūne.