Gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė patvirtina, kad ši problema ypač dažna ir Lietuvoje. Tam iš dalies turi įtakos šviesus lietuvaičių odos pigmentas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kaip atpažinti išsiplėtusius kapiliarus?

Išsiplėtę kapiliarai – tai tarsi smulkus violetinės arba rausvos spalvos tinklelis ant odos paviršiaus. Jį galima aptikti ant pilvo, kitų kūno vietų, tačiau dažniausiai pasitaiko veido zonoje ir ant kojų.

„Viena iš išsiplėtusių kapiliarų priežasčių – paveldimumas, todėl, jei jūsų mama turi šią problemą, labai tikėtina, kad ši problema kartosis ir kitose kartose. Pastebėjus pirmuosius ženklus – svarbu nedelsti ir kuo greičiau imtis prevencijos“, – pataria „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatologė B. Adomavičienė.

Gydytoja priduria, kad išsiplėtę kapiliarai beveik pusei pacienčių pasireiškia jauname amžiuje – 25–35 metų, o kai kurioms pacientėms – net gi paauglystėje.

„Dauguma pacienčių į specialistus kreipiasi dėl to, kad yra nepatenkintos estetiniu vaizdu, tačiau nieko nedarant estetika gali virsti ir rimtu dermatologiniu susirgimu. Ligos ignoravimas gali lemti daug rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip: kraujo krešulių susidarymas, odos pažeidimai ir kojų opos“, – įspėja B. Adomavičienė.

Išsiplėtę kapiliarai ar varikozė?

Išsiplėtę kapiliarai ant kojų dažnai painiojami su varikoze.

Išsiplėtusius kapiliarus lengviausia atpažinti iš vizualinių defektų – smulkūs kapiliarų išsiplėtimai, pavienių venų šakų atsiradimas kojose. Laiku pastebėjus problemą ir imantis prevencijos, ligos progresavimą galima sustabdyti. Negydant išsiplėtusių kapiliarų, jie tampa vis labiau matomi.

Varikozei, kaip ir išsiplėtusiam kapiliarų tinkleliui, būdingi panašūs estetiniai požymiai, tačiau be kosmetinio vaizdo, taip pat jaučiamas silpnumas kojose, neramių kojų sindromas, sunkumas vakarais, noras pakelti pailsinti kojas. Gali atsirasti netgi blauzdų tinimas, mėšlungis.

Kaip turėti gražias kojas?

Šiuolaikinė medicina siūlo kelias skirtingas priemones gydyti kapiliarams: nuo kompresinių kojinių, iki lazerių terapijos, skleroterapijos. Tačiau, specialistai rekomenduoja nesigriebti procedūrų ir pradėti nuo paprastesnių prevencinių priemonių: stiprinti kojas sportu, masažuoti problemines vietas, gerinti kraujo apytaką. Taip pat, išbandyti vaistinėse be recepto parduodamus preparatus, kurie padės sumažinti paraudimus, suteiks kojoms struktūrinę apsaugą ir neleis susiformuoti naujoms kraujagyslėms.

Visgi reikia nepamiršti, kad išsiplėtę kapiliarai visam laikui niekur nedingsta. Su jais reikia susigyventi ir nuolatos prižiūrėti savo odą ir kūną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)