Joga – ypatinga Indijos kultūros dalis, gyvuojanti daugiau nei 3000 metų. Tai kūno ir sielos harmonizacijos menas. Nors vakarų Europos šalyse ir Šiaurės Amerikoje joga išpopuliarėjo praėjusio amžiaus sepintajame dešimtmetyje, tačiau žmonių užsiimančių joga skaičius nuolatos auga”, – sako Indijos ambasadorius Lenkijai ir Lietuvai Ajay Bisaria.

Pernai metų rugsėjį Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ragindamas patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. Tais pačiais metais 193 JTGA narės gruodžio 11 d. patvirtino siūlymą, o remdamosis sprendimu 177 šalys birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena.

Lietuvoje šventę kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas. Pirmasis renginys vyks visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje, Tauragėje, Marijampolėje, Pasvalyje, Utenoje, Biržuose, Visagine ir Nidoje.

Trylika miestų ir miestelių sieks užfiksuoti Lietuvos rekordą. Bus stebimas didžiausias jogos dalyvių skaičius, vienu metu 12.00 val., atliekant medžio pozos pratimą, prie kurio kviečiami prisijungti visi entuziastai.

„Joga – neįkainojama senovės Indijos tradicijos dovana. Ji sujungia protą ir kūną, mintis ir veiksmus, harmoniją tarp žmogaus ir gamtos bei pasižymi holistiniu požiūriu į sveikatą ir gerovę. Jogos prasmė slypi ne fizinėse pozose, o vienystės atradime su pačiu savimi, su pasauliu ir gamta. Joga keičia mūsų gyvenimo būdą ir ugdo sąmoningumą“, – kreipdamasis į JTGA pernai kalbėjo Š. N. Modi.

Renginio organizatoriai tikisi, jog Tarptautinės jogos dienos minėjimas dar labiau paskatins ypatingai didelio susidomėjimo Lietuvoje ir visame pasaulyje sulaukiančios senovės Indijos tradicinės kultūros populiarėjimą.

Sostinėje renginys vyks prie Baltojo tilto nuo pat 8.00 val. ryto ir tęsis iki 17.00 val. Renginio metu bus pristatoma speciali svečio iš Indijos jogos programa, vyks jogos centrų prisistatymai, filmų peržiūros bei išskirtiniai pranešimai. Renginyje dalyvaus JE Lietuvos Ambasadorius Indijoje p. Laimonas Talat-Kelpša.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)