Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, net keli milijardai planetos gyventojų yra užsikrėtę pūsleline. Pagrindinis pūslelinės viruso nešiotojas, nuo kurio užsikrečiama, yra žmogus, tačiau galima užsikrėsti ne tik bučiuojantis, bet ir geriant iš to paties puodelio, naudojant tą patį lūpų pieštuką ar pan. Svarbu neuždelsti su šios virusinės infekcijos gydymu ir laikytis atsargumo priemonių, kad netektų nukentėti nuo pavojingų komplikacijų.
2024.02.06 05:45
Lūpų pūslelinės komplikacija gali būti ypač grėsminga: kas padės greitai ir veiksmingai išgydyti šią ligą
(2)www.DELFI.lt
FOTO:
Lūpų pūslelinė – virusinė infekcija, sukeliama paprastosios pūslelinės viruso (herpes simplex). Viruso sukeltos pūslelinės ryškiausiai matomas požymis – ant lūpos iškilusios pūslelės, apie kurias prieš dieną ar dvi praneša juntamas peršėjimas, dilgčiojimas. Pūslelei trūkus, susiformuoja šašas, kuris maždaug po savaitės nukrenta, taip pasveikstama... iki kitų kartų, mat žmogus lieka viruso nešiotoju visą gyvenimą.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją (2)