Anot A. Jokubkienės, jau perimenopauziniu laikotarpiu keičiasi hormonų pusiausvyra moters organizme, mažėja estrogenų, progesterono, didėja vyriškų lytinių hormonų androgenų kiekis, dėl to sunkiau pasiekiamas sotumo jausmas, nejučiomis suvartojama daugiau kalorijų. „Keičiasi moters kūno kompozicija – riebalai linkę kauptis apie pilvo organus. Kiekvienas visceralinių (pilvinių) riebalų kilogramas ima veikti kaip atskira hormoninė sistema, skatindama uždegimą, insulino perteklių organizme, kas vėlgi didina svorio prieaugį. Su amžiumi, ypač mažai fiziškai aktyvioms moterims, sparčiai mažėja raumenų ir kaulų masė, aktyvų liaukinį audinį dažnai keičia riebalai, todėl lėtėja ramybės medžiagų apykaita. Didelį vaidmenį turi ir perimenopauziniu laikotarpiu blogėjanti emocinė sveikata, miego kokybė, reikšmingas „emocinio valgymo“ vaidmuo“, – pasakojo medikė.
2024.05.06 09:36
Nieko nevalgau, o svoris auga: medikės įvardijo priežastis, kodėl vyresnėms moterims taip sunku atsikratyti nepageidaujamų kilogramų
(9)pasakė, kas padės
FOTO: | Shutterstock
„Darau tą patį, ką ir anksčiau, o svoris auga kaip ant mielių“, – tokią frazę galima dažnai išgirsti iš 50-metį perkopusių moterų. Pasirodo, kad daryti „tą patį“ jau yra klaida, norint nepriaugti svorio, prasidėjus menopauzei ar net perimenopauzei. Ką daryti, kad svoris neaugtų, „Delfi“ pasidomėjo ginekologės Ingridos Kravčenkienės ir „Northway“ vidaus ligų gydytojos, IBLM sertifikuotos gyvensenos medicinos gydytojos Astos Jokubkienės.