Įprastai ricinų aliejus yra siejamas su įvairių odos būklių gydymu, neretai ir su sveikesnių bei stipresnių plaukų augimo skatinimu. Visgi ricinų aliejaus naudos yra kur kas platesnės ir aliejus gali būti naudojimas kitų organizmo susirgimų lengvinimui.

Žarnyno veiklai atstatyti ir organizmui valyti

Daugiausiai žinoma ricinų aliejaus savybė – vidurių laisvinimas. Ricinų aliejus jau kurį laiką yra plačiai naudojamas esant vidurių užkietėjimui bei kamuojant to sukeliamiems nemaloniems pojūčiams. Žolintė Danutė Kunčienė sako, jog verta nepamiršti, jog aliejus taip pat yra puikus preparatas organizmo valymui, padedantis pašalinti toksinus bei organizmą teršiančius parazitus. Išvalius organizmą pastebimai pagerės įvairių organizmo sistemų veikla, taip pat gerokai sumažės kitokių kūno negalavimų, jausitės energingesni, žvalesni.

Danutė Kunčienė

Ricinų aliejus savo sudėtyje turi ricinoleno rūgšties, kuri padeda stiprinti imuninės organizmo sistemos funkcijas, skatinti limfos apytaką organizme. Ricinų aliejaus naudojimas padeda organizmui gaminti reikiamą kiekį limfocitų – tai baltųjų kraujo kūnelių rūšis, jų randama organizmo imuninėje sistemoje, kuri puola suvokiamas grėsmes organizmui, pavyzdžiui, bakterijas ir toksinus. Svarbu paminėti, kad geriamas ricinų aliejus randamas kiekvienoje vaistinėje ir parduodamas be recepto. Kosmetinis ricinų aliejus tinkamas tik išoriniam naudojimui, o kitu atveju – gali būti netgi žalingas.

Ricinos aliejus

Pilvo ir galvos skausmams malšinti

Natūralus ricinos aliejus puikiai pasitarnauja siekiant palengvinti pilvo skausmus. Tokio negalavimo malšinimui geriausiai tinka masažas su šiltu ricinų aliejumi.

„Skaudant pilvui arba kamuojant menstruacijų spazmams ir skausmams ne kosmetinį ricinų aliejų galima naudoti kaip priemonę pilvo masažui. Pirmiausia, svarbu aliejų pašildyti, mat šaltas jis labai klampus, sunkiai tepamas, tad tinkamai jo panaudoti nepavyks“, – komentuoja žolintė Danutė Kunčienė.

Aliejus taip pat puikiai pasitarnauja kaip priemonė galvos skausmo mažinimui ir migrenos simptomų palengvinimui. Norint sušvelninti skausmus, maždaug apie minutę reikėtų masažuoti kaktą naudojant ricinų aliejų.

Kompresas su ricinų aliejumi – įsiskaudėjusiems sąnariams

Itin tirštas ricinų aliejus yra nepamainomas pagalbininkas siekiant slopinti sąnarių skausmus ir netgi palengvinti artrito sukeliamus nemalonius pojūčius.

Traškantys sąnariai

„Su amžiumi kiekvieno mūsų sąnariai gamina vis mažiau tepalo“, – pasakoja D. Kunčienė, – „dėl šios priežasties itin svarbu sąnarį drėkinti ir jį „riebalinti“ iš išorės.“

Žolinčių akademijos vadovė D. Kunčienė pataria savo sąnariais rūpintis darant šildančius ir drėkinančius kompresus. Jie palengvins nemalonius skausmus, padės sudrėkinti audinį.

„Kompresams gali būti naudojamas kopūsto, varnalėšos arba krieno lapas. Jį reikėtų šiek tiek „padaužyti“, tuomet ant jo užtepti medaus. Prieš dedant kompresą, skaudančią sąnario vietą reikia pritepti ricinos aliejumi, tuomet dėti lapą su medumi bei kompresą palaikyti bent kurį laiką. Svarbu sąnarį laikyti šiltai – ilgainiui tokie kompresai padės pagerinti sąnario būklę, slopins nemalonius skausmus“, – dalijasi žolintė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)