Gyvenantiems nuolatinėje įtampoje verta suprasti, kaip stresas paveikia organizmą ir kokias pasekmes, apie kurias kartais nė nepagalvojame, jis sukelia. Visa tai konferencijoje „Neurostartas“ paaiškino Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto profesorius Osvaldas Rukšėnas.

Paveikia kepenis, širdį, kraujagysles ir jutimo sistemas

Kai pamatome stresorių, į jį sureaguoja smegenys, perduoda informaciją antinksčiams, kurie pradeda gaminti hormonus – adrenaliną ir kortizolį. Šie patenka į kraują, keliauja po visą organizmą ir realizuoja savo poveikį tuose organuose, kurie turi hormonų receptorius.

Stresoriai klasifikuojami į 2 pagrindines grupes – fizinius ir biologinius. Fiziniai stresoriai yra šaltis, karštis, triukšmas, fizinis darbas, blogas matomumas, miego trūkumas, bloga mityba, dehidratacija, alkoholis, antsvoris ir panašiai. O prie psichologinių priskiriama informacija, sunkūs sprendimai, ankstesnės klaidos, sielvartą keliančios netektys, naujoko padėtis, rūpesčiai ir t.t.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)