„Yra daug žmonių, sergančių subklinikine (nediagnozuota, pasireiškiančia neryškiais požymiais) hipotiroze ir mūsų siūlomos natūralios priemonės jiems gali padėti. Padėti gali ir tiems, kuriems jau paskirtas gydymas. Taip pat yra žmonių jau su hipotirozės simptomais, bet nežinančių, kad ja serga“, – tikina A. Unikauskas.
Tačiau gydytojas pabrėžia, jog jei gydymui jums jau paskirti hormonai, privalote juos gerti.
„Moterys šia liga serga dažniau nei vyrai. Higienos instituto statistika rodo, kad Lietuvoje dažniausiai serga 18–64 metų asmenys“, – nurodo specialistas.
Rečiau problemų turi vyresni nei 64 metų asmenys, o rečiausiai – vaikai iki 18 metų.
Šios ligos atveju pakinta net žmogaus išvaizda. Sulėtėjusios skydliaukės veiklos simptomai: svorio didėjimas, jautrumas šalčiui ar šalčio netoleravimas, plaukų slinkimas, antakių retėjimas, sausa, paburkusi oda, prikimęs balsas, nes balso stygos būna paburkusios, sulėtėjusi širdies veikla, bendras silpnumas, depresija, atminties ir dėmesio sukoncentravimo sutrikimai, viurių užkietėjimas.
Vienas paprasčiausių testų išsiaiškinti, ar turite skydliaukės problemų, – temperatūros matavimas.
„Jeigu jūsų temperatūra laipsniu mažesnė už įprastą – 36,6 laipsnių – temperatūrą, galite įtarti, kad sergate hipotiroze“, – aiškina gydytojas.
Galima naudoti ir „lopo testą“: pavilgius jodu ausų krapštuką nusipiešti lopą ant rankos ar pilvo, jei jis po kelių ar keliolikos valandų išnyksta, tai gali reikšti hipotirozę, nes esant skydliaukės problemoms, organizmui trūksta jodo.
„Tai nebus visiškai tikslu, nes jodas garuoja, tačiau įtarti galima“, – sako A. Unikauskas.
Specialisto teigimu, suaktyvinti skydliaukės veiklą galima ir tam tikrais produktais. Vienas tokių – kaulų sultinys, kuriame yra daug baltymų, taip pat naudinga ir lašiša bei silkė, taigi – ir žuvienė.
Gydytojas pataria vartoti seleno, vitamino D3 bei B grupės vitaminų.
Daugiau patarimų – laidoje „Klauskite daktaro“.