Pirmoji kova su antsvoriu - nesėkminga
Su antsvoriu moteris kovojo nuo 30-ies. Dalia turi tris vaikus, o po kiekvieno gimdymo priaugdavo maždaug po 15 kg. „Per metus pavykdavo numesti kokius 9-10 kg, o visas kitas „gėris“ vis kaupėsi. Taigi, 40-ąjį gimtadienį pasitikau su 17 kg antsvoriu. Buvau sau bjauri, jaučiausi nevykėlė, net susirgau depresija.“ – pasakoja moteris.
Sugrįžus prie įprasto mitybos režimo, svoris vėl sugrįžo. „Kreipiausi pagalbos į poliklinikos dietologę, bet vos pravėrusi duris pamačiau, kad specialistė dar storesnė už mane! Net neužėjusi pasakiau „viso gero“... Tuomet pati ėmiau rimtai domėtis, ką darau ne taip.“
Teigiamų gyvenimo pokyčių paslaptis
Moteris rinko informaciją, studijavo mokslo ir medicinos straipsnius. Ji ilgai mokėsi, kaip teisingai apskaičiuoti patiekalų kaloringumą. „Supratau, kad negali būti jokių „momentinių lieknėjimų“ – reikia keisti patį gyvenimo būdą. Atradau tokias tiesas, kad svarbu ne tik kalorijos, bet ir maisto kokybė, gaunamų baltymų kiekis, režimas, kad angliavandenių antroje dienos pusėje reikia vengti. Atsisakiau miltinių patiekalų, baltos duonos, ir, be abejo, saldumynų. Kadangi esu smaližė, leidau sau jais pasilepinti kartą per savaitę,“ – neslepia moteris.
Per metus Dalia atsikratė 7 kg, bet ji nenorėjo sustoti ir supratau, kad ant sofos sėdint svoris nenukris: „Ėmiau judėti – bėgioti, pradėjau lankyti šokius, kartkartėm nueidavau į sporto klubą. Bet be sistemos svoris krito vangiai. Tuo metu mano sūnus sportavo, ėmė kalbinti ir mane prisijungti. Sutikau. Ėmiau sportuoti treniruoklių salėje 4 kartus per savaitę. Mėnesį rezultatai nedžiugino – svoris tik augo. Bet po poros mėnesių raumenys sutvirtėjo, ir ėmiau gražėti – tirpo riebaliukai, mažėjo apimtys. Po metų pasiekiau norimą svorį, talija suplonėjo 17 cm. Džiaugiausi ir didžiavausi savimi.“
Vyresnė – sveikesnė ir laimingesnė
Moteris teigia, kad šiuo metu savimi yra labiau patenkinta, nei būdama 30-ies: „Pasitaisė sveikata, normalizavosi kraujospūdis, jaučiuosi lengva ir žvali. Labai sustiprėjau fiziškai. Mėgstu daryti prisitraukimus ant skersinio (padarau 10-12), tai dažnai vyrai prieina pakalbinti, pagiria, kad ne kiekvienas vyras taip sugeba.“
Pasak Dalios, šie gyvenimo pokyčiai ne tik suteikė daug džiaugsmo, bet kai ką ir atėmė: „Kai kurios draugės nepritarė mano lieknėjimui. „Kam tau to reikia, tris vaikus turi, jau ir anūką! Mūsų amžiuje to nebereikia“ ir panašios replikos optimizmo nesuteikė. Tuomet atsakydavau: „Tai TAVO amžiuje nebereikia, o mano – pats tas“. Dar atsiranda replikuotojų, kad tuoj atrodysiu kaip transvestitas, ypač užkliūva mano raumeningos rankos. Tuomet atsakau, kad geriau raumenys, nei plevėsuojanti žastų oda. Raumenys – tai jaunystė. Jaučiuosi jauna!“
Svarbiausia gera savijauta
Savo idealu moteris vadina kultūristę Ernestine Shepherd, kuri sportuoti pradėjo būdama 56-ių. Dabar Dalia sportuoju rečiau, po 2-3 kartus per savaitę formai palaikyti. „Kai nesportuoju – su vyru ar drauge einu pasivaikščioti, nueinu po 5-7 km. Ir valgau, kiek noriu. Tiesa, norai irgi sumažėjo. Tik saldumynus pasilieku šventėms. Ir atsisakiau alkoholio. Jei išgeriu kokią taurę, tai nebent porą kartų per metus. Kai gyvenimas visavertis, galima linksmintis ir blaivia galva. Dabar mano svoris svyruoja 1-2 kg, bet nesuku dėl to galvos. Svarbiausia ne svoris, svarbiausia – apimtys ir gera savijauta!“ – džiaugiasi moteris.
Dėl sveikatos problemų žmonės dažnai vengia sporto. Pasiekti tokių rezultatų moteriai nesutrukdė dvi stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržas, įplyšusi peties sausgyslė bei kelių sąnarių problemos. Tačiau, jei negalavimai rimti, reiktų pasikonsultuoti su gydytoju.
Visiems, kurie nori sulieknėti, Dalia linki neprarasti kantrybės: „Kai įprasite prie naujo gyvenimo būdo – tai nebeatrodys sunku. Įsidėmėkite: niekas, net puikiausias specialistas, už jus nenumes nė vieno kilogramo. Tai padaryti turi pati!“