Vienas svarbiausių mokslinių tyrimų tikslų buvo pasiekti 70 proc. visų vėžiu sergančių pacientų ilgalaikį išgyvenimą Europoje iki 2035 metų.

Kaip teigė Lidso universiteto vėžio medicinos profesorius Peteris Selby, „Vizijos 70:35“ pagrindas - tarpvalstybinis ir tarpdisciplininis bendradarbiavimas, dalijimasis geriausia patirtimi ir užtikrinimas, kad moksliniai tyrimai bei inovacijos duotų pacientams realios naudos.

Apdovanojimą pelnęs projektas suvienijo per 60 suinteresuotųjų šalių iš 25 Europos valstybių. Viena svarbiausių projekto dalių - glaudus bendradarbiavimas su Europos pacientų organizacijomis ir profesinėmis draugijomis.

Apdovanojimą pelnęs projektas „Europos vėžiu sergančių pacientų teisių aktas: prielaidos pokyčiams ir vėžiu sergančių pacientų įgalinimo priemonė visoje Europoje“ akcentuoja lygiavertę partnerystę tarp vėžiu sergančių pacientų, sveikatos priežiūros specialistų ir onkologinius susirgimus tiriančių mokslininkų.

Kaip pabrėžė Onkologinėmis ligomis sergančiųjų asociacijos vadovė Zita Zamžickienė, labai simboliška, kad apdovanojimas skirtas spalio mėnesį, kai tradiciškai atkreipiamas dėmesys į sergančiųjų metastazavusiu krūties vėžiu situaciją.

„Labai džiaugiamės šiuo apdovanojimu ir šio projekto idėjomis - tai, kad visiems onkologiniams pacientams Europoje būtų prieinamas efektyvus gydymas. Labai gaila, bet dalis pacientų Lietuvoje iš tiesų dar patiria nelygybę. Vienas pavyzdžių galėtų būti prieš beveik dvejus metus Europos Sąjungoje registruotas naujas vaistas gydyti moterims, sergančioms metastazavusiu HR+/HER2- krūties vėžiu. Lietuvos pacientėms jis kol kas neprieinamas“, - į lietuviškas realijas dėmesį atkreipė Z. Zamžickienė.

Belfasto karališkojo universiteto taikomųjų vėžio tyrimų vadovas Profesorius Markas Lawler sakė, kad vėžys nepaiso sienų, tad turime kartu dirbti ieškodami būdų, kaip spręsti Europoje vėžio nelygybės problemas.

„Aš labai didžiuojuosi, kad priimsiu šį apdovanojimą ne tik mūsų komandos, pastaruosius penkerius metus dirbusios prie šios iniciatyvos, vardu. Aš jį priimsiu ir vardu milijonų Europos piliečių, gyvenančių su vėžiu bei šalia jo, ir kiekvieną dieną patiriančių nelygybę“, - kalbėjo mokslininkas.

Europos vėžiu sergančių pacientų koalicija svarbi Europos vėžiu sergančių pacientų teisių akto projekto partnerė nuo tada, kai jis buvo paskelbtas Europos Parlamente 2014 metais minint Pasaulinę vėžio dieną. Visą tą laiką ieškoma būdų, kaip sumažinti nelygybę, kurią patiria vėžiu sergantys pacientai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)