„Atėjęs žmogus tikisi, kad gydytojas pasakys tikslų atsakymą. Kartais, išgirdęs, jog jam nieko nėra, pacientas žiūri netikėdamas, nes pats mano kitaip. Pasitaiko tokių, kurie tiesiog ieško sau ligų. Įvardinus tikslią diagnozę, žmogui palengvėja – net ir tada, kai ji nėra džiuginanti“, - sakė gydytoja R. Kariniauskienė.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės konsultacijų poliklinikoje ji pradėjo dirbti šį rugsėjį. Studijas baigusios medikės nesugundė darbo pasiūlymai kituose miestuose. Moteris – savo krašto patriotė. Ji prisipažino, visada žinojusi, kad bus gydytoja, ir dirbti šį darbą norėjo tik Alytuje, savo gimtajame mieste.

Dirbti Dzūkijos sostinėje esančioje Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje panoro ir kiti devyni neseniai čia įsidarbinę medicinos specialistai: bendrosios praktikos slaugytoja Inga Tamulionytė, gydytoja patologė Dovilė Baltraitė, vidaus ligų gydytoja Inga Aleknienė, otorinolaringologė Ramunė Kamaitytė, ergoterapeutas Tadas Baltraitis, bendrosios praktikos slaugytoja Ilona Zalieckaitė, kardiologas Mindaugas Kundrotas, gydytojas ortopedas traumatologas Šarūnas Barzdžius, gydytojas anesteziologas reanimatologas Vladas Pakutka.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojo Dmitrijaus Kačiurino teigimu, visi ligoninėje pradėję dirbti jaunieji medikai kaip specialistai vertinami teigiamai, tačiau kaip gydytojus juos vertinti dar ankstoka.

„Kiekvienas medikas turi nueiti savo kelią, kad jį būtų galima vertinti kaip įgudusį savo srities specialistą“, - teigė D. Kačiurin.

Savo kaip gydytojos specialistės kelio pradžioje bestovinti R. Kariniauskienė įsitikinusi, kad norint, jog tas kelias būtų sėkmingas, gydytojo darbui būtina turėti pašaukimą, nes be jo niekuomet neįdėsi tiek širdies ir atsidavimo, kiek žmogus, niekada neabejojęs savo pasirinkimu ir įsivaizdavęs save būtent tokiame darbe.

„Kai esi „savo rogėse“, tuomet tiki tuo, ką darai, o ir patys pacientai pradeda tikėti ir pasiryžta kovoti su liga. Jiems kartoju vieno gydytojo pasakytus žodžius: „Mes esame trise: jūs, jūsų liga ir gydytojas. Ir tik nuo jūsų pačių priklausys, ar liga įveiks mus, ar mes įveiksime ligą. Žmogus turi mąstyti pozityviai“, - įsitikinusi R. Kariniauskienė.

Ji, kaip ir kiti gydytojai, visuomet tiki, kad ligą įveikti pavyks. Dirbant su žmonėmis, visuomet juntama atsakomybė už jo sveikatą, tačiau pasitaiko visokių atvejų.

„Buvo atvejis, kai dėjome visas pastangas, kad išgelbėtumėme vieno labai sunkaus ligonio gyvybę, tačiau to padaryti mums nepavyko. Paciento artimieji, praėjus porai mėnesių po paciento mirties, parašė laišką gydytojams ir dėkojo, kad nepaisant beviltiškos situacijos, mes padarėme viską.

Nors paciento gyvybė užgeso, jis mirė tikėdamas, kad pasveiks. Gydytojas gali išgelbėti šimtą gyvybių, bet to niekas nepastebės, tačiau užtenka padaryti vieną klaidą, ir apie tai sužinos visi “, - pasakojo R. Kariniauskienė.

Jaunos gydytojos pažįstami dažnai teiraujasi, ką gi toji gydytoja hematologė veikia. Daug kas įsivaizduoja, kad hematologė – kraujo ligų gydytoja – tik dirba laboratorijoje. Tačiau, nors be jos R. Kariniauskienė tikrai neapsieitų, ji dirba savo kabinete, kaip gydytoja specialistė. Čia ateina pacientai, kurių kraujyje matomi dideli pakitimai ir šeimos gydytojo apžiūros neužtenka. Žmogus gali sirgti mažakraujyste, kraujo vėžiu ir kitomis kraujo ligomis.

„Jei man kyla bent menkiausių abejonių, siunčiu žmogų į aukštesnio lygio gydymo įstaigas, kur jam bus atlikti dar išsamesni kraujo tyrimai. Dėl to nesijaučiu nekompetentinga. Jaučiu atsakomybę už žmogų. Turiu būti budri, kad viską pastebėčiau ir laiku nusiųsčiau jį ten, kur reikia“, - teigė alytiškiams padėti pasiryžusi gydytoja.

Nors ryžto nestokojančių medikų Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje pamažu įsidarbina vis daugiau, ligoninės direktoriaus pavaduotojo D. Kačiurino teigimu, gydytojų specialistų vis dar trūksta. Labiausiai – gydytojų neurologų, kardiologų, radiologų, bendrosios praktikos slaugytojų, endokrinologų.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė ir pati savo lėšomis ruošia jaunus specialistus, deda pastangas, kad čia kompetentingų gydytojų įsidarbintų kuo daugiau.

„Iš esmės ligoninėje dirbantiems gydytojams nieko netrūksta. Daugelis nori dirbti didžiuosiuose miestuose nežinodami, kad ir mažesnių miestų ligoninėse sudarytos puikios sąlygos dirbti ir užsidirbti. Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje yra naujausia įranga ir viskas, ko reikia, siekiant sėkmingos gydytojo karjeros“, - teigė. D. Kačiurin.