Jeigu regbio žaidėjai dažnai susitrenkia galvą, jie susiduria su pasidėjusia rizika vyresniame amžiuje susirgti Alzheimerio liga.
Mokslininkai iš JAV nustatė, jog buvę profesionalūs amerikietiškojo futbolo žaidėjai taip pat dažniau susiduria su neurologinėmis problemomis.
Tyrimo metu buvo stebimi 3 tūkst. 500 Nacionalinės futbolo lygos veteranai, žaidę amerikietiškąjį futbolą mažiausiai penkis sezonus laikotarpiu nuo 1959 iki 1988 metų. Paaiškėjo, jog jie net keturis kartus labiau rizikuoja senatvėje susirgti Alzheimerio liga nei kiti žmonės.
Tyrimo rezultatai, skelbiami leidinyje „Neurology“, taip pat įspėja, jog „asmenys, patyrę vieną ar daugiau smegenų sutrenkimų, labiau rizikuoja susirgti neurologinėmis ligomis“.
Jess Smith iš „Alzheimer Society“ teigia, jog labai sudėtinga rasti paralelių tarp šių dviejų sporto šakų, nes jos skiriasi fizinio kontakto rūšimi.
Anot specialistės, smegenų sutrenkimą dažniau patiria amerikietiškojo futbolo žaidėjai.
„Amerikietiškajame futbole žaidėjai dažniau sulaukia smūgių į galvą nei regbyje. Jie galvas dengia šalmais, tačiau tai taip pat negerai, nes suteikiamas apgaulingas saugumo jausmas“, - sako specialistė.
Jeigu regbis žaidžiamas nepažeidinėjant taisyklių, smegenų sukrėtimo tikimybė gana menka.
Galvos traumos itin padidina vienos iš demencijos formos - chroniškos trauminės encelopatijos, perspėja J. Smith.
Tarptautinė regbio taryba visai neseniai pristatė naujas taisykles, kuriose numatyta, jog žaidėjas, patyręs smegenų sukrėtimą, negalės žaisti mažiausiai tris savaites. Į aikštę galės išbėgti tik po to, kai tai leis išsamios medikų apžiūros rezultatai.
„Didžiausia žala padaroma, kai, patyrus smegenų sutrenkimą, įprasta veikla užsiimama ir toliau, kaip kad daro boksininkai“, - sako J. Smith.