Atsakymą „Daily Mail Online“ pabandė pateikti du Niujorke dirbantys dermatologai – Cameronas Rokhsaras ir Lindsey Bordone, rašo iflscience.com.

Pasirodo, lemiamas vaidmuo čia tenka lytiniams hormonams. Organizmo hormonų, tokių kaip testosteronas ir estrogenas, lygis reguliuoja melanocitais vadinamų ląstelių veiklą. Šios odoje ir plaukuose esančios ląstelės išskiria melaniną – už odos spalvą atsakingą pigmentą. Jo gamyba suaktyvėja prasidėjus lytiniam brendimui. Štai kodėl tamsesnės sritys išryškėja vėlesniame amžiuje – paauglystėje.

„Hormonai reguliuoja melanocitų vykdomą pigmento gamybą, – sako C. Rokhsaras. – Jie ir lemia konkrečios odos srities pigmentaciją. Paprasta ta sritis yra tamsesnė.“

„Mažų mergaičių krūtų speneliai yra šviesūs, – priduria L. Bordone, – bet su amžiumi dėl hormonų poveikio jie patamsėja. Berniukų organizme taip pat vyksta panašus procesas.“

Būtent dėl šios priežasties daugelis šviesiaplaukių vaikų ilgainiui gali tapti net brunetais.

L. Bordone taip pat perspėja, kad nors tamsesnė lytinių organų spalva – visiškai normalus reiškinys, spalvos pokyčiai gali signalizuoti ir apie sveikatos problemas, pavyzdžiui, diabetą.

„Oda tam tikrose srityse gali patamsėti ir pakilus kraujo cukraus lygiui, – sako dermatologė. – Greičiausiai nuogąstauti neverta, bet jei odos spalvos pakitimai kelia nerimą, būtinai pasitarkite su gydytoju.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)