Klinika praneša, kad ypač geri klinikinių nėštumų, t.y., kai nėštumas patvirtinamas ultragarsu, rezultatai pasiekiami taikant pagalbinio apvaisinimo procedūras moterims iki 35 m. amžiaus. Šioje grupėje pastoja kone kas antra moteris (45 proc.). Palyginimui, 2009 m. šioje amžiaus grupėje, po apvaisinimo procedūrų mėgintuvėlyje, pastodavo 39 proc. moterų.
„Pastaruosius kelerius metus pastebimą ryškų sėkmingų pagalbinio apvaisinimo procedūrų augimą lemia keletas priežasčių. Visų pirma, tai nauji metodai. Kai kurie jų, iš visų Baltijos regiono valstybių – taikomi tik Lietuvoje. Antra, patyrę specialistai, perimantys geriausias praktikas iš užsienio laboratorijų. Kaip ir bet kokioje srityje, atliekant pagalbinio apvaisinimo procedūras, komanda, kurioje dirba ir gydytojai, ir biologai – labai svarbus veiksnys“, - komentuoja „Vaisingumo klinikos“ vadovas Algirdas Usonis.
Pasak klinikos vadovo, viena iš efektyviausių šiuo metu taikomų pagalbinio apvaisinimo procedūrų, tais atvejais kai kūdikio nepavyksta susilaukti dėl vyro lytinės sveikatos – IMSI metodas. Jo metu iš keletą tūkstančių kartų padidintų vyro lytinių ląstelių išrenkamos pačios geriausios. Beje, šis metodas, iš visų Baltijos regiono valstybių, taikomas tik „Vaisingumo klinikoje“.
Kita, kūdikio susilaukti padedanti procedūra – TESA+ICSI. Jos metu, sėklidžių punkcijos metu gautos vyriškos lytinės ląstelės įterpiamos į moters lytines ląsteles. Pastaruoju metu taikant šį naują metodą iš 5 atliktų procedūrų – pastojo net 3 pacientės.
Prie klinikinių nėštumų dažnio ypač smarkiai prisideda blastocistų, kurios perkeliamos į moters gimdą, auginimas. Iš visų moterų, kurioms taikytas šis pagalbinis metodas, pastojo net 55 proc. Be to, nuo 2011 m. pradžios ši paslauga visoms „Vaisingumo klinikos“ pacientėms taikoma nemokamai.
Praėjusiais metais Lietuvoje pradėta taikyti ir dar viena naujovė. Tai prailginto veikimo preparatas, kuris skatina folikulų augimą kiaušidėse. Ši naujovė ypač reikšminga pastoti norinčioms moterims, nes jo dėka nebereikia kiekvieną dieną leistis hormoninių preparatų. Nors šis prailginto veikimo preparatas naudojamas neseniai, bet jau padėjo sulaukti pirmųjų nėštumų.