Organizacijos „Gydytojai be sienų“ atstovai teigia, kad verkiant reikia daugiau vaistų „Fav-Afrique“, neutralizuojančių daugiau nei 10 skirtingų nuodingų gyvačių nuodus, atsargų. Ši problema itin aktuali Užsachario Afrikai.
Skelbiama, kad atsargos baigsis 2016 birželį, kol kas šiems vaistams nėra veiksmingos alternatyvos.
Gamintojas „Sanofi Pasteur“ tvirtina, kad rinkoje vaistų trūksta jau dabar. Esą alternatyvų vakcinai yra, bet jos ne tokios veiksmingos.
„Sanofi Pasteur“ atstovų teigimu, jie pasirengę priešnuodžio receptu dalintis su kitais gamintojais. Bendrovė vaistų gamybą nutraukė praeitais metais, dabar jie specializuojasi vaistų nuo pasiutligės gamyboje.
Manoma, kad šiuo metu „Sanofi Pasteur“ derisi su kita farmacijos bendrove dėl „Fav-Afrique“ gamybos, tačiau spėjama, kad derybos nesibaigs iki pat 2016 metų pabaigos. Tai reiškia, kad alternatyva priešnuodžiui prekyboje pasirodys, geriausiu atveju, po dvejų metų, teigia „Gydytojai be sienų“.
Organizacijos atstovai pabrėžia: jeigu nebeliks veiksmingo priešnuodžio, tūkstančiai žmonių gali mirti.
Pavojus gyvybei
Organizacijos „Gydytojai be sienų“ atstovė Polly Markandya sako: „Dauguma žmonių, kuriems įkanda gyvatė, tiksliai negali pasakyti, kas tai per gyvatė, todėl vakcina, neutralizuojanti skirtingų gyvačių nuodus, yra labai svarbi. Nerimaujame, nes, pritrūkus šios vakcinos, gali mirti daug žmonių“.
„Sanofi Pasteur“ atstovas Alainas Bernalis teigia, kad bendrovė pasiūlė priešnuodžio technologiją perduoti kitiems gamintojams, ir pridūrė: „Kol kas negalime pasakyti nieko konkretaus“.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, gyvačių įkandimai – problema, kuriai neskiriama pakankamai dėmesio ir investicijų.
Skelbiama, kad praeitais metais visame pasaulyje gyvatės sugėlė apie 5 mln. žmonių, iš kurių 100 tūkst. mirė, o 400 tūkst. liko neįgalūs.
Vien Užsachario Afrikoje kiekvienais metais gyvačių įkandimai pražudo 30 tūkst. žmonių, 8 tūkst. prireikia amputacijos.