„Specialaus koncentrato aprašyme sakoma, kad jis padės kovoti su raukšlelėmis apie akis, kurios atsiranda dėl žiūrėjimo prisimerkus į telefono ar kompiuterio ekraną. Arba mano atveju – į televizoriaus ekraną, įtaisytą priekinės sėdynės gale“, – rašo ji.
„Kažkur pasąmonėje visuomet žinojau, kad visas tas spoksojimas į ekraną kenkia grožiui, tačiau tai buvo pirmas kartas, kai visos to pasekmės buvo aiškiai aprašytos. Pasidarė kiek baugu, ypač pagalvojus apie visus kitus technologinius veiksnius, kurie daro įtaką mano išvaizdai: po ilgo pokalbio telefonu skruostą išberia spuogeliais, įsitempia žandikaulio raumenys, jeigu jaudinuosi dėl „Twitter'yje“ perskaitytos naujienos. O vėliau patrynusi akis (kas, kaip vėliau sužinojau, irgi yra labai negerai, nes šioje vietoje oda yra labai jautri), pajuntu, kad sunkiai perskaitau tekstą“, – rašo M. Shea.
„Mums dažnai sako „neraukyk antakių“, nes atsiras raukšlių, – „Yahoo“ grožio rubrikos redaktorei priminė minėtos kosmetikos įmonės pasaulinės rinkodaros vadovė Emily Stoler. – Tačiau esama ir daugelio kitų dažnai kartojamų veiksmų, dėl kurių gali susiformuoti raukšlės. Mums žiūrint į telefono ar planšetinio kompiuterio ekraną, akys pavargsta ir mes prisimerkiame. O dėl to tikrai gali formuotis raukšlės apie akis. Bet koks dažnai kartojamas veiksmas padidins raukšlių susiformavimo riziką.“
Tas pats pasakytina apie akių trynimą, kai jos pavargsta. „Kai jūsų akys išsausėja ir yra sudirgusios nuo ilgo žiūrėjimo į ekraną, imate jas trinti. Tampote akių odą, o dėl to ji yra labiau linkusi senti, – perspėja E. Stoler. – Dėl prisimerkimo ir akių trynimo oda apie akis ima senti ir čia pradeda formuotis raukšlės.“
Sau galite padėti ne tik netrindamos akių ir įsigydamos akinius, bet ir nusipirkdamos kremą, kuris padės išlyginti esamas raukšleles apie akis, sustangrinti odą ir išvengti raukšlių ateityje. „StriVectin“ akių koncentratas „padeda atsikratyti raukšlių, patamsėjusių paakių ir paburkimo, – teigia E. Stoler. – Jis stiprina odą aplink akis. Jis padeda pašalinti jau padarytą žalą ir tuomet stiprina odą, kad užkirstų kelia žalai ateityje.“
Jeigu žiūrėdami į telefono ekraną ne tik prisimerkiate, bet dar ir sulenkiate kaklą, tau jau dviguba žala. „Vadinamasis technologinis kaklas yra tikrai realus dalykas, – sako E. Stoler. – Kai žvelgiate į telefono ekraną, nuleidžiate smakrą ir ant jo formuojasi raukšlės. Mes esame atlikę neoficialų tyrimą, kuris parodė, kad ši problema jaunėja.“
Svarbiausia, anot E. Stoler, yra užtikrinti, kad mūsų kaklo oda yra pakankamai drėkinama. „Ši sritis dažnai pamirštama. Tačiau drėkindami kaklo odą apsisaugosime nuo raukšlių“, – pataria E. Stoler.
Apie šiuolaikinių technologijų daromą žalą grožiui perspėjo ir dermatologas ir lazerinės terapijos specialistas Willas Kirby'is. „Visų technologijų tikslas palengvinti mums gyvenimą, – sakė jis. – Tačiau kartais gyvenimą jos mums apsunkina.“