„Pacientų pavėžėjimo, kai nereikalinga skubioji medicininė pagalba, paslauga yra naujovė, kuri turi garantuoti ne tik sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, bet ir užtikrinti galimybę pacientui saugiai grįžti į namus gavus sveikatos priežiūros paslaugas“, – per Vyriausybės posėdį trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos sistemos įstatymo pataisoms dėl pacientų nuvežimo į sveikatos priežiūros įstaigas, kai nereikalinga skubioji medicininė pagalba. Toliau pataisas svarstys ir dėl jų spręs Seimas.
A. Dulkys teigė, kad senėjant visuomenei pavėžėjimo paslauga taps vis aktualesnė, o ja pasinaudoti galės žmonės, kurie dėl sveikatos būklės, socialinės situacijos ir kitų aplinkybių negali gydymo įstaigos pasiekti ar iš jos grįžti visuomeniniu transportu. Taip pat ši paslauga bus teikiama pacientus pervežant iš vienos gydymo įstaigos į kitą.
„Kitų šalių patirtis rodo, kad apie pusę pavėžėjimo atvejų sudarytų pacientų transportavimas planinėms, ambulatorinėms paslaugos, hemodializės procedūroms vykstantys pacientai sudaro apie trečdalį“, – sakė ministras.
Vyriausybė taip pat siūlo, kad šios pataisos Seime būtų svarstomos kartu su į priekį jau pajudėjusia sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka.
Pataisas dėl pacientų pavežėjimo parengusi Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad šiuo metu šalyje nėra veikiančios bendros ir aiškios sistemos, kaip pacientus atvežti į gydymo įstaigą, jei tai nėra būtinoji pagalba.
Anot SAM, savivaldybės teikia pavėžėjimo paslaugas, tačiau tai daroma labai skirtingai, kyla problemų dėl transporto paslaugų organizavimo, kai jas reikia teikti nakties ar nedarbo valandų metu.