Tačiau energinius gėrimus gaminančios kompanijos atstovai tvirtina, kad atsakomybę už savo elgesį turi prisiimti patys vartotojai, nes tokių gėrimų etiketėse jau rašoma, kad jie turi kofeino.

Naujausi duomenys, kurie buvo paskelbti žurnale „Medical Journal of Australia“, rodo, kad 2010 metais į Naujojo Pietų Velso Apsinuodijimų centrą pateko 65 žmonės, pasijutę blogai būtent nuo energinių gėrimų.

Vidutinis tokių pacientų amžius buvo 17 metų. Jie skundėsi haliucinacijomis, traukuliais ir problemomis su širdimi. Šie simptomai daugiausia pasireiškė, kai žmonės gėrė energinius gėrimus, norėdami atsipalaiduoti. Neretai su šiais gėrimais buvo vartojamas alkoholis, kofeino tabletės ir draudžiami preparatai.

Tačiau specialistai pabrėžia, kad apsinuodijimo atvejų buvo užregistruota ir tada, kai žmonės gėrė energetinius gėrimus, neviršydami paties gamintojo rekomenduojamo kiekio. Apsinuodijimų centro vyriausiasis gydytojas Narenas Gunja teigia, kad sunku pasakyti, koks kofeino kiekis yra pavojingas. Viskas priklauso nuo žmogaus organizmo ir jo svorio.

Pasak mediko, energinių gėrimų daroma žala prilygsta 20 puodelių kavos, todėl šią maisto produktų sferą būtina sureguliuoti, pavyzdžiui, nustatyti minimalų amžių, nuo kurio būtų galima pirkti šiuos gėrimus, ir ant etikečių skelbti daugiau informacijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)