Deja, gerai žinoma ir tai, kad vyrai rečiau linkę kreiptis į medikus. Pasitaiko, kad toks jų elgesys sukelia rimtą grėsmę sveikatos būklei, rašo „The Daily Mail“.
Specialistai mano, kad vyrų polinkis nesikreipti į medikus sušlubavus sveikatai kartais lemia trumpesnę jų gyvenimo trukmę.
Taigi, jei kenčiate nuo tokių negalavimų kaip penį darkanti egzema, išangėje juntamas niežulys ar akimirksniu prispaudžiantis gamtinis reikalas, paklausykite specialistų ir nedelsdami apsilankykite pas gydytoją.
Kad ir kiek dėmesio tokios organizacijos kaip „Movember Foundation“ skirtų vyrų švietimui sveikatos klausimais, pastarieji ir toliau žymiai rečiau nei moterys varsto gydymo įstaigų duris.
Neseniai atliktų tyrimų duomenimis, populiariausias vyrų pasiaiškinimas atidedant vizitą pas gydytoją yra teisinimasis per dideliu užimtumu.
Deja, iš tiesų jie veikiausiai baiminasi išgirsti kokią nors nemalonią diagnozę.
Labai dažnai medikų vyrai vengia ir dėl nepatogumo, susijusio tam tikromis medicininėmis apžiūromis, taip pat nedrįsimo užduoti tam tikrus klausimus.
Sveikatos priežiūros institucijos „AXA PPP healthcare“ darbuotojai sutiko pasidalyti tam tikromis įžvalgomis ir pateikti keletą atsakymų į dažniausiai vyrus kankinančius klausimus.
Egzema ant lytinio organo
Egzistuoja tikrai pakankamai odos susirgimų, galinčių pasireikšti penio srityje. Dažniausiai pasitaikanti odos liga – tai atopinis dermatitas (dar vadinamas atopine egzema). Infekcijos pažeidimo vietoje gali atsirasti pūlinukų, iš kurių skiriasi skaidrios arba gelsvos spalvos išskyros.
Jei uždegimas paveikia sritį, kurioje paprastai susidaro odos klostės ar raukšlės (kaip kad ant penio), gali prasidėti bakterinė infekcija.
Nereikia pamiršti, kad didžiulę riziką kelia ir šlapimo bei fekalijų bakterijos, kurios sparčiai dauginasi šiltoje terpėje.
Egzemos plitimą ir jos sukeliamus nemalonius pojūčius skatina tokie dirgikliai kaip prakaitas ar muilas. Neigiamos įtakos turi ir nervinis stresas, įvairūs alergenai, taip pat pernelyg prigludę drabužiai, todėl labai svarbu pasirūpinti, kad būklės dar labiau neblogintų nė vienas iš išvardytų veiksnių.
Vyrai turi atminti, kad lytinį organą reikia plauti kartą arba du per dieną, visiškai atitraukiant apyvarpę. Užuot naudojus muilą, geriau rintis kokį nors kremo konsistencijos prausiklį, pavyzdžiui, emulsiją, kurios sudėtyje gali būti antiseptinių ingredientų.
Apsiplovus svarbu kruopščiai nusišluostyti ir tik tada tepti gydomojo poveikio drėkinamąjį kremą.
Įvairūs minkštinamieji kremai, kuriais reikia patepti ir nepažeistą odos sritį, pagerina odos būklę, ją apsaugo, sumažina paraudimą, patinimą ir niežėjimą.
Deja, dermatito išgydyti neįmanoma. Galima tik išsiaiškinti, kokie alergenai jį sukelia, ir jų vengti.
Be to, reikia pasirūpinti, kad oda neišsausėtų. Geriausia ją tepti gydomojo poveikio drėkinamaisiais ir minkštinamaisiais preparatais.
Prieš pasireiškiant egzemai, oda parausta, pradeda niežtėti, gali patinti. Uždegimo vietoje gali atsirasti pūslelių. Vėliau pūslelės gali pratrūkti.
Siekiant sumažinti niežulį galima išgerti priešalerginio poveikio tabletę.
Stenkitės nesikasyti, nes kasymas dirgina odą, o sudirgus odai padidėja infekcijos rizika, be to, sulėtėja egzemos gijimas.
Uždegimą gali padėti numalšinti ir steroidiniai tepalai, pavyzdžiui, hidrokortizonas.
Kaip ir visų negalavimų atveju, visada reikia kreiptis į gydytoją, kad jis, atlikęs nuodugnius tyrimus, tinkamai įvertintų ligos būklę.
Perštėjimas išangės srityje
Nemalonus, perštėjimą ar dilgčiojimą primenantis jausmas gali kilti dėl užspausto nervo. Šis pojūtis atsiranda tik sėdint tam tikra poza.
Jei kenčiate nuo tokio pobūdžio negalavimo, tikrai apsilankykite pas neurologijos specialistą, nes norint pradėti gydytis, gali tekti atlikti ir papildomų tyrimų.
Po apsilankymo pas gydytoją jausitės kiek ramesni, o tai labai svarbu.
Varpa ėmė linkti sudarydama kampą
Maždaug 5-iems procentams penkiasdešimtmetį perkopusių vyrų pasireiškia tam tikra su penio formos pakitimu susijusi Peyronie pavadinimą gavusi liga, dar vadinama fibroblastine varpos induracija.
Šis susirgimas, nors nėra nepavojingas, gali kelti emocinį diskomfortą. Susirgus Peyronie liga dėl randėjančio vidinio varpos audinio atsiranda varpos deformacija ir patiriant erekciją varpa pastebimai sulinksta.
Dėl šios priežasties gali sutrikti lytinis pajėgumas, todėl kartais vyrai apskritai ima vengti lytinių santykių.
Kai kuriems šia liga sergantiems vyrams erekcija ir lytiniai santykiai sukelia skausmą, bet daugeliu atvejų simptomai apsiriboja tik užčiuopiamu sukietėjimu arba nežymiu ir neskausmingu sulinkimu, kuris jokių ypatingų problemų nekelia.
Deja, jokio efektyvaus šio sutrikimo gydymo nėra. Visgi tikrai vertėtų apsilankyti pas gydytoją, nes būtinas kuo tikslesnis būklės įvertinimas.
Išangėje susiformavęs žirnio dydžio guzelis
Jei atsiradęs sukietėjimas yra skausmingas ir dilgčiojantis, greičiausiai tai hemorojinis mazgas.
Hemorojiniai mazgai atsiranda tiesiojoje žarnoje ir iškrenta, pavyzdžiui, stipriai stanginantis. Kartais gali trūkti arba ištinti nedidelė išangės kraujagyslė.
Atsirandantys guzeliai paprasta išnyksta savaime be jokio gydymo.
Ištikus šiai būklei pasistenkite sunkiai nedirbti ir taisyklingai maitinkitės, kad neužkietėtų viduriai: pasirūpinkite, kad racione nestigtų vaisių ir daržovių.
Taip pat deramai rūpinkitės higiena ir naudokite kremą hemorojui gydyti, kad mazgeliai nustotų niežėti. Jei niežėjais nesiliauja, apsilankykite pas gydytoją.
Išangės ir tiesiosios žarnos fistulė – tai nenatūraliai tarp tiesiosios žarnos galo ir odos susiformuojanti jungtis.
Ji paprastai atsiranda persirgus ūmine išangės infekcija. Ilgainiui buvusio pūlinio vietoje susiformuoja nedidelė skylutė, iš kurios smelkiasi pūliai, o kartais ir kitas išangės sekretas.
Išangės fistulės paprastai skatina kartotinį pūlinių formavimąsi ant išangės sienelės, todėl veiksmingiausia jas pašalinti chirurginiu būdu. Tinkamą operaciją, atsižvelgdamas į fistulės sudėtingumą, parenka gydytojas.
Negydoma fistulė gali užsitraukti ir savaime. Vis dėlto nesikreipiant į medikus kyla infekcijos rizika.