Per savaitę sergančiųjų padaugėjo

NVSC duomenimis, spalio 4–10 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 75,9 atvejo 10 tūkst., savaitę prieš tai – 66,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis praėjusią savaitę buvo Utenos apskrityje, o didžiausias – Šiaulių apskrityje.

Praėjusią savaitę gripas diagnozuotas 7 asmenims, ankstesnę savaitę (rugsėjo 27–spalio 3 d.) gripu sirgo 3 Lietuvos gyventojai.

Pirmąją 2021–2022 m. gripo sezono savaitę dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse:

Sergamumas gripu 40 savaitę

Skiepai nuo gripo padeda išvengti sunkių gripo komplikacijų

Primename, kad efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų yra skiepai. Kiekvieną gripo sezoną pagal mokslininkų apskaičiavimus kuriama būtent tam sezonui skirta gripo vakcina, todėl skiepytis nuo gripo reikia kasmet. Visi norintys pasiskiepyti turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami valstybės lėšomis.

„Rizikos grupėms priklausančių asmenų profilaktinis skiepijimas sezoninio gripo vakcina yra pagrindinė (specifinė) gripo profilaktikos priemonė, leidžianti mažinti gripo keliamą žalą visuomenės sveikatai. Skiepijant, ypatingai rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama žmones apsaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, sinusito, ausų uždegimo, lėtinių ligų paūmėjimo“, – atkreipia dėmesį NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Greta Gargasienė.

Nemokamai nuo gripo skiepijami šioms rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.


2020–2021 m. gripo sezoną paskiepyti 208 355 asmenys, priklausantys rizikos grupei.

Gripo sezono metu itin svarbu laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią būtina iš karto išmesti. Jei po ranka neturite servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į alkūnės linkį – taip rankomis virusų nepernešite ant liečiamų daiktų. Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)