Mokslininkai nustatė, jog būtent šią valandą mūsų organizmo laikrodis geriausiai reaguoja į kofeino dozę. O juk dauguma iš mūsų kavą geria iš pat ankstyvo ryto, skelbia „The Daily Mail“.

Dabar atsirado specialistų, tvirtinančių, jog maksimalią kofeino naudą organizmas pajunta ne vos pakirdęs iš miegų, o po kelių valandų – tai reiškia, jog kavos pertraukėlei palankiausias metas nuo 9.30 iki 11.30 valandos.

Sveikatos mokslų universiteto JAV Merilando valstijoje darbuotojas Stevenas Milleris teigia, jog idealiausias metas gerti kavą, kai organizme hormono kortizolio kiekis yra mažas, nes kofeinas sąveikauja būtent su juo.

Specialistais paaiškina, jog žmonės, geriantys kavą tuo metu, kai kortizolio kiekis organizme padidėjęs – tarp 8 ir 9 valandos ryto – daro sau meškos paslaugą: organizmas toleruoja kofeiną ir jo poveikis susilpnėja.

Kortizolis kontroliuoja žmogaus organizmo laikrodį ir padeda jaustis žvaliems, skelbia „The Telegraph“. Dažniausiai kortizolio kiekis organizme padidėja žmogui pabudus ir išlieka toks dar maždaug valandą.
S. Milleris teigia, jog kortizolio kiekiui sumenkus, gerti kavą pats tinkamiausias metas, nes organizmas gaus daugiausiai naudos iš kofeino.

Kortizolio kiekiui ėmus smukti, kofeinas vėl suaktyvina jo gamybą.
Mokslininkai sako, jog kortizolio kiekis organizme piką pasiekia apie 17.30 ir 18.30 valandą. Tai reiškia, jog tokiu metu kavos gerti nepatartina.

Savo tinklaraštyje specialistas teigia: „Jeigu geriate kavą tuo metu, kai kortizolio kiekis kraujyje pasiekęs piką, jums greičiausiai nevertėtų to daryti. Taip yra dėl paprastos priežasties – kortizolio kiekis labai susijusi su žmogaus budrumu. Vienas iš svarbiausių principų farmacijoje – vaistą reikia gerti tada, kai jo reikia. Priešingu atveju organizmas prie jo pripranta ir, esant reikalui, įprastos dozės nebepakanka“.

S. Milleris pridūrė, jog žmonės, kurių pirmasis darbas ryte – puodelis kavos (kai kortizolio kiekis ir taip didelis), nebejaučia kavos poveikio, tad reikia vis stipresnės ir vis daugiau.

Mokslininkas pripažįsta, jog kortizolio kiekio žmogaus organizme pokyčiai – individualus dalykas, todėl visiems tinkamos formulės nėra.
Pavyzdžiui, žmonių, besikeliančių labai anksti ryte, kortizolio kiekis pradeda mažėti anksčiau nei tų, kurie keliasi vėliau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)