Siekiant pagerinti gydytojų oftalmologų teikiamų ambulatorinių paslaugų prieinamumą bei kokybę, nuo 2018 metų bus praplėstas šio gydytojo išplėstinės konsultacijos metu atliekamų diagnostinių tyrimų spektras nauju optinės koherentinės tomografijos tyrimu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tokiu būdu skatinama gydytojus oftalmologus teikti ekonomiškai efektyvias ambulatorines paslaugas, kurios naudingos, pirmiausiai, pacientui, nes vieno apsilankymo metu bus atliekamas išsamesnis akių būklės patikrinimas. Taip pat tai naudingiau ir asmens sveikatos priežiūros įstaigai, kuri, suteikusi tokią paslaugą, iš ligonių kasų gaus didesnį apmokėjimą“, – sako Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Žydrūnė Baigienė.

Optinė koherentinė tomografija yra lazerinis neinvazinis tyrimo metodas, kuriuo ištiriama akies vidinė struktūra. Taikydamas šį tyrimą, akių ligų gydytojas įvertina ir tiksliai išmatuoja paciento regos nervo diską, tinklainės sluoksnius ir jų storį. Tai ypač svarbus tyrimas žmonėms, sergantiems glaukoma ar kitomis regos nervo bei centrinės tinklainės ligomis. Taip pat jis padeda gydytojui specialistui įvertinti ragenos ir rainelės būklę bei išsiaiškinti regėjimo sutrikimo priežastį. Svarbu nepamiršti, kad dėl tyrimo būtinumo sprendžia tik gydantis gydytojas.

Akių ligų gydytojai, konsultacijos metu atlikę optinės koherentinės tomografijos tyrimą, išplėstinės konsultacijos išlaidas teritorinei ligonių kasai galės pateikti apmokėti nuo 2018 m. sausio 1 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)