Gynybos mokslų ir technologijų laboratorijoje (DSTL) dirbantys mokslininkai nustatė, kad įvairių repelentų veiklioji medžiaga citrodiolis turi antivirusinių savybių.

„Sumaišius virusus su repelentu ar atitikamomis sudėtinėmis dalimis, SARS-CoV-2 (COVID-19 sukeliančio koronaviruso) koncentracija sumažėjo“, – sakoma tyrime.

Didelės koncentracijos repelentas „reikšmingai sumažino virusų skaičių ir lėmė, kad mėginyje neliko atsigavusių virusų“, teigia mokslininkai.

Citrodiolis yra išgaunamas iš vienos rūšies eukaliptų aliejaus, kuris, kaip žinoma, naikina kitas koronavirusų atmainas.

Tiesa, šis tyrimas dar nėra publikuotas moksliniame žurnale, o JK Gynybos ministerija teigė, kad tyrimas turėtų tapti „pagrindu kitoms mokslo institucijoms, kurios tiria virusą ir galimus sprendimus“.

„DSTL tikisi, kad šio tyrimo išvados galės būti panaudotos kaip tramplinas kitoms organizacijoms išplėsti savo tyrimus ir patvirtinti šios publikacijos rezultatus“, – teigiama ministerijos pranešime.

JK gynybos sekretorius Benas Wallace'as dar gegužę sakė, kad šalies ginkluotųjų pajėgų kariams yra duotas purškalas nuo vabzdžių papildomai potencialiai apsaugai nuo koronaviruso.

Pasak B. Wallace'o, purškalas, kurio veiklioji medžiaga yra citrodiolis, buvo duotas kariams sulaukus medikų rekomendacijų, esą tai „nepadarys žalos“ ir gali suteikti „papildomą apsaugos sluoksnį“ nuo koronaviruso.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (44)