Nustatyta, kad trichinelioze susirgo 12 žmonių. Visi jie maždaug 30-45 metų amžiaus. Beveik neabejojama, kad visi jie susirgo suvalgę pernai gruodžio 19- 21 dienomis sumedžiotų šernų mėsos.
Tarp gruodžio 19 d. ir gruodžio 21 d. Joniškio r., Vilkiaušio miške, vykusių planinių medžioklių metu buvo sumedžioti 6 šernai. Medžiotojai teigia paėmę mėginius ir tyrimui pristatę veterinarijos gydytojui.
Atlikus kontrolinį šernienos mėginių tyrimą pas veterinarijos gydytoją trichineliozės lervų nerasta. Tačiau šiemet vasario 6 dieną gautas pranešimas, kad į gydymo įstaigas dėl užsikrėtimo trichinelioze kreipėsi vienas asmuo.
Vasario 10-tą dieną dėl užsikrėtimo trichinelioze į gydymo įstaigas kreipėsi dar dešimt asmenų. Po medikų apžiūros jie gydosi ambulatoriškai.
Dar vienas žmogus į medikus dėl trichineliozės kreipėsi vakar. Visi jie yra arba medžiotojai, arba jų šeimos nariai ir draugai, valgę, kaip nurodo medžiotojai, minėtomis dienomis sumedžiotų šernų mėsos.
Joniškio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai iš medžiotojų paėmė 4 mėsos likučius ir tyrimams išsiuntė į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Šiaulių teritorinį skyrių trichineliozės tyrimui, vasario 10 dieną gauta išvada, kad trijuose šernienos mėginiuose rastos Trichinellų lervos.
Joniškio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba kreipėsi į policiją, kad pareigūnai ištirtų, kaip galėjo išplisti užkrečiama liga, kurios įmanoma lengvai išvengti. Joniškio PK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo.
Trichinelioze užsikrečiama nuo sergančių kiaulių ir šernų mėsos. Kad to būtų išvengta, visa maistui vartojama kiaulių ir šernų mėsa turi būti tikrinama. Pernai tiriant rasti 4 šia liga užsikrėtę šernai. Jų mėsa sunaikinta ir ant žmonių stalo nepateko.
Žmogui trichineliozė pasireiškia praėjus kelioms ar keliolikai dienų nuo užsikrėtimo. Inkubacinis laikotarpis gali būti ir ilgesnis. Liga pasireiškia karščiavimu, būdingas požymis - raumenų skausmai.