Jie teigia, jog net šešių mėnesių mažylis supranta labai daug žodžių. Todėl jeigu jau nuo tokio amžiaus tėveliai su savo vaikais kalba normaliai, vaikų kalbėjimo įgūdžiai gali sparčiai tobulėti.
Psichologų atlikto tyrimo rezultatai atskleidžia, jog vaikai žodžius pradeda suprasti dar negalėdami jų ištarti. Tai sugriauna iki šiol vertintą mokslinį įsitikinimą, jog vaikai žodžių prasmę pradeda suprasti tik būdami maždaug vienerių.
Anksčiau buvo manyta, jog jaunesni nei vienerių metų mažyliai supranta savo gimtosios kalbos garsus, tačiau tų garsų negali susieti su prasmėmis.
Dauguma psichologų manė, jog žodžių suvokimas neprasideda prieš pirmąjį vaikų gimtadienį. Tačiau dabar atsirado rimtų įrodymų, jog šis procesas prasideda anksčiau, tvirtina psichologai Elika Bergelson ir Danielis Swingley žurnalui „Proceedings of the National Academy of Sciences“.
Psichologai tvirtina, jog kai vaikui auklė nuolat kartojo frazę „kur obuolys“, galiausiai vaiko akys nukrypo į minimą objektą kompiuterio ekrane.
Tyrimo, kuriame dalyvavo 33 mažyliai, kurių amžius- nuo šešių iki devynių mėnesių, metu buvo nustatyta, jog vaikų akys krypo į reikiamą objektą net ir tuo atveju, kai kompiuterio ekrane buvo rodomi net keli daiktai.
Taigi, vaikai ilgiau žiūrėjo į objektus, kurių pavadinimus nuolat girdėjo. Tai reiškia, jog jie iš tikrųjų suprato, ką reiškia jiems kartojamas žodis.