Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos jau daugiau nei 20 metų prisideda prie naujai sukurtų medikamentų tyrimų. Šių metų rudenį klinikose įkurtas naujas Biomedicininių tyrimų koordinacinis centras, kuriame yra Klinikinių tyrimų ir farmakologijos bei Mokslinių tyrimų skyriai. Čia atliekami visų fazių – pirmos, antros, trečios ir ketvirtos – vaistų klinikiniai bei medicinos prietaisų tyrimai, rašoma pranešime spaudai.

Klinikiniai tyrimai yra neatskiriama mokslinių tyrimų dalis. Tai ypatingai svarbu kuriant vaistus ir gerinant gydymo galimybes. Klinikiniai tyrimai užtikrina, jog atsirastų naujų veiksmingų vaistų, būtų tobulinami jau esantys, o gydymo metodai būtų pagrįsti įrodymais bei mokslu.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės naujuoju Biomedicininių tyrimų koordinaciniu centru. Esame vienintelė universiteto ligoninė Lietuvoje, kurioje veikia klinikinių tyrimų centras. Mūsų teikiamomis paslaugomis, kurios prilygsta pasaulio standartui, naudojasi ir kitos šalies įstaigos.

Malonu, jog atliekamais tyrimais prisidedame prie naujų inovatyvių vaistų kūrimo, – dalinasi direktoriaus valdymui pavaduotoja organizaciniam ir moksliniam darbui doc. Edita Kazėnaitė. – Dar 2012-2013 metais pirmą kartą Lietuvoje atlikome 1B fazės vaistų klinikinį tyrimą. Kasmet užregistruojame vis daugiau tyrimų. Šiandien Biomedicininių tyrimų koordinaciniame centre vyksta apie 200 klinikinių tyrimų".

Santariškių klinikose klinikiniai tyrimai atliekami daugiau nei 20 metų. Per šį laiką sukaupta solidi patirtis klinikinės farmakologijos srityje: atlikti 1–4 fazės kardiologijos, onkologijos, neurologijos, gastroenterologijos, chirurgijos bei kitų terapinių sričių klinikiniai tyrimai.

„Iš pradžių labai kruopščiai įvertiname pacientų, kurie sutinka dalyvauti tyrime, sveikatos būklę, atliekame išsamius medicininius tyrimus, kurie būna platesni nei įprasta. Viso tyrimo metu tiriamasis yra stebimas aukštos kvalifikacijos medicinos personalo, gauna išskirtines asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Sakyčiau, jog pacientams ypatingai naudingi būna 3 ir 4 fazės tyrimai, kurių metu patvirtinamas terapinis vaisto poveikis bei jo poveikis tiriamajam.

Ypatinga nauda yra sergantiems liga, kuriai iki šiol nebuvo sukurtas ir patvirtintas gydymas, kai gydymas brangus ir ne visiems kompensuojamas. Tokiu būdu akademinė bendruomenė – medikai, mokslininkai – ir pacientai jaučiasi laimėję. Mes ne tik turime galimybę plėtoti mokslą, skatinti progresą, bet ir padėti tiems pacientams, kurie pagalbos nesulaukia", – klinikinių tyrimų tvarką bei privalumus dėsto doc. E. Kazėnaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją