„Siekiant didinti kokybiškų ir inovatyvių šeimos medicinos paslaugų prieinamumą, itin reikšmingas – kineziterapeutų vaidmuo šeimos gydytojų komandoje. Šie specialistai teikia individualias ar grupines paslaugas visų amžiaus grupių pacientams: konsultuoja gyvai ir nuotoliniu būdu, pritaiko gydymo programas pagal paciento poreikius“, – sakė SAM Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus patarėja Elita Radkevič.

Pokyčiai stiprins teikiamų paslaugų operatyvumą ir kokybę

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos Kineziterapijos skyriaus vadovė, Lietuvos kineziterapeutų draugijos prezidentė prof. dr. Inesa Rimdeikienė sako, kad didžioji dalis asmens sveikatos problemų sprendžiama pirminės sveikatos priežiūros įstaigose. Jose itin prasmingas ir kineziterapeutų indėlis.

Pasak pašnekovės, dažniausiai šeimos gydytojai pacientus kineziterapeuto konsultacijai siunčia dėl kaklo, nugaros, juosmens, kryžmens skausmų, sąnarių, sausgyslių ir raiščių pažeidimų, kaulų lūžių. Kineziterapeutai nustato ir gydo judesių sutrikimus, didina pacientų fizinį bei funkcinį pajėgumą. Jie padeda išvengti ligų, pažeidimų progresavimo ir netgi jų galimo sukelti neįgalumo.

Kineziterapija

Šeimos gydytojų ir kineziterapeutų bendradarbiavimas įgauna vis didesnę reikšmę, kadangi kineziterapeuto konsultacijos gali būti sėkmingai taikomos įvairiomis organų sistemų ligomis sergantiems pacientams“, – pažymėjo LSMU profesorė. Pasak jos, nuolatinis šeimos gydytojo ir kineziterapeuto bendradarbiavimas šeimos gydytojo komandoje prisidės prie sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo, atverdamas platesnes paciento pažinimo galimybes: „Tai leis dar geriau įsigilinti į paciento problemas ir padės greičiau jas spręsti.“

Sutrumpės paciento kelias

Prof. dr. I. Rimdeikienės teigimu, anksčiau pacientui atvykus pas šeimos gydytoją ir skundžiantis, pavyzdžiui, nugaros skausmu, šeimos gydytojas pirma pacientą siųsdavo reabilitologui, o pastarasis – kineziterapeutui. Prie šeimos gydytojo komandos prisijungiant kineziterapeutams, paciento kelias sutrumpėja.

„Nuo šiol pacientas kreipiasi į šeimos gydytoją, kuris identifikuoja, kad paciento problemą gali padėti išspręsti kineziterapeutas ir siunčia jo konsultacijai. Visų pirma, tokiu būdu išvengiama papildomos konsultacijos. Taip pat, trumpėja pacientų laukimo eilės, – sakė pašnekovė. – Pagrindinė nauda, kurią gaus pacientas, – dar greitesnės, kokybiškesnės ir lengviau pasiekiamos kineziterapeuto paslaugos.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją