Doc. Sigita Liutkauskienė, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos Konservatyviosios onkologijos skyriaus vadovė, pastebi, kad šiuo projektu norima sukurti vieningą Europos Sąjungos Nacionalinių visapusiškos vėžio priežiūros centrų tinklą. „Europos kovos su vėžiu plano tikslas – užtikrinti, kad iki 2030 metų 90 proc. onkologinėmis ligomis sergančių pacientų būtų tiriami ir gydomi tokiuose centruose. Tikimasi, kad tokiu būdu visiems ES gyventojams, sergantiems onkologinėmis ligomis, bus galima suteikti aukštesnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugas ir gydymą“, – pažymi doc. S. Liutkauskienė.

Kuriant Nacionalinių visapusiškos vėžio priežiūros centrų tinklą, siekiama atliepti visus įmanomus pacientų poreikius. „Daug dėmesio skiriama į pacientą orientuotai priežiūrai, nes kiekviena jų istorija – individuali ir reikalauja skirtingų medicinos personalo sprendimų. Pacientų įtraukimas į jų gydymo procesą ir sprendimų priėmimą, padeda suteikti aukštesnės kokybės pagalbą“, – sako docentė.

Kauno klinikos visuomet siekia didžiausios pažangos pritaikant naujus medicinos mokslo laimėjimus ir inovacijas, gydant onkologines ligas. Doc. S. Liutkauskienė pabrėžia, kad čia nuolat siekiama pacientams užtikrinti kokybišką onkologinių ligų priežiūrą, todėl jau šiandien vykdoma įvairi ir daugialypė piktybinių navikų analizė – nuo ląstelių signalizacijos, genomo redagavimo ir genų nutildymo ląstelėse iki paciento išgyvenamumo ir gydymo duomenų įvertinimo.

„Dėl šios priežasties remiame ir dalyvaujame įvairiose iniciatyvose bei projektuose, kuriais galime patobulinti pacientų, sergančių onkologinėmis ligomis, priežiūrą ir Kauno klinikų kaip kompleksinio ir visapusiško vėžio centro struktūrą“, – teigia ji.

Parengiamoji veikla, kuriant Nacionalinius visapusiškos vėžio priežiūros centrus ir jungiant juos į bendrą ES tinklą, vyks iki 2024 m. rugsėjo pabaigos. Šiame projekte dalyvauja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos medicinos įstaigos, kuriose suteikiama daugiausia paslaugų onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. „CraNE“ projekte iš viso dalyvauja 46 partneriai iš 25 Europos šalių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją