Pasak filialo „Jūrininkų ligoninė“ Radiologijos skyriaus vedėjos Giedrės Kviecinskienės, tyrimai naujuoju aparatu yra gerokai informatyvesni, trumpesni ir saugesni.

„Įsigijome pažangiausią savo kategorijoje kompiuterinį tomografą. Technologija turi 16 cm detektorių, organų tūrinį vaizdą galime gauti per vieną apsisukimą, kuris trunka 0,285 sekundės. Gaunama 640 pjūvių, kurie apdorojami į aukštos kokybės vaizdus. Dėl tyrimų greičio pacientams nereikia ilgai sulaikyti kvėpavimo. Tyrimai tapo dar labiau tausojantys paciento sveikatą. Integruoto dirbtinio intelekto dėka prireikia mažiau kontrastinės medžiagos, o pacientai gauna daug mažiau spinduliuotės, nes ji veikia žymiai trumpesnį laiką ir skleidžia 40 procentų mažiau radioaktyvių spindulių“, – pranašumus ir naudą pacientams vardijo medikė.

Giedrė Kviecinskienė

Specialistės teigimu, naująjį kompiuterinį tomografą galima įvardinti kaip „auksinį“ standartą atliekant širdies ir kraujagyslių tyrimus.

„Širdis nuolat juda, jos struktūros yra smulkios, todėl greitis ir raiška yra pagrindiniai veiksniai, leidžiantys kokybiškai ištirti vainikines arterijas, visą kraujagyslės pjūvį, širdies ertmes, vožtuvus bei tiriamos srities aplinką“, – atkreipė dėmesį G. Kviecinskienė.

Naujuoju kompiuteriniu tomografu atliekami neintervenciniai širdies vainikinių arterijų tyrimai, kurių metu įvertinami šių kraujagyslių, širdies raumens būklė, širdies ertmių dydis, aortos būklė.

Pasak filialo „Jūrininkų ligoninė“ Diagnostinės medicinos klinikos vadovo Mindaugo Stražinsko, geresnės kokybės trimatės rekonstrukcijos leidžia gydytojams radiologams ir gydytojams specialistams tiksliau pamatyti pakitimus ir numatyti reikiamą gydymą – chirurginį, intervencinį ar medikamentinį.


Jonas Sąlyga, Mindaugas Stražinskas, Giedrė Kviecinskienė

G. Kviecinskienės teigimu, specialių programų pagalba vaizdai tobulinami, eliminuojant natūralaus judėjimo (pvz. kvėpavimo), taip pat įvairių implantų (protezų, stentų ar kt.) sukeliamus trukdžius, išgryninant norimus vaizdus ir taip pagerinant diagnostikos galimybes, kad jos beveik prilygsta invazinei procedūrai – angiografijai.

Skenuojant išmaniosios sistemos funkcijos užtikrina vaizdą realiuoju laiku, todėl medikai gali iš karto stebėti rezultatus ir juos įvertinti, konstatuoti paciento sveikatos būklę. Tai padeda sutaupyti laiko, pagreitina sprendimus, suteikia galimybę operatyviau diagnozuoti ligą, kad būtų suteikta kuo efektyvesnė pagalba.

„Naujasis aparatas, kuriame integruota kardiologinė programa ir dirbtinis intelektas – labai svarbus Vakarų Lietuvai. Klaipėdos universiteto ligoninėje įkurti ūmaus miokardo infarkto bei insulto diagnostikos ir gydymo centrai, tad šis išsamus tyrimo metodas itin reikšmingas tiek pacientams, tiek gydytojams“, – įrangos svarbą akcentavo Klaipėdos universiteto ligoninės l.e.p. generalinis direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga.

Klaipėdos universiteto ligoninės naujasis kompiuterinis tomografas yra pats moderniausias prietaisas Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Artimiausios kaimynės, naudojančios tokius pat aparatus, yra Vokietija, Čekija ir Švedija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją