Kad taip neįvyktų, raskite mėgstamą veiklą – ji sustiprins protines galias senatvėje, rašo dailymail.co.uk.

Mokslininkai teigia, kad tokia stimuliuojanti veikla kaip sportas, skaitymas, kelionės ir žmonėjimasis ne tik palaiko proto aštrumą, bet ir apsaugo nuo depresijos, kuri gali apimti staiga nustojus dirbti.

Jeigu turite sąrašą dalykų, kuriuos norėtumėte nuveikti pensijos metu, imkitės juos įgyvendinti – keli užsiėmimai užtikrins psichikos sveikatą dar ilgesniam laikui.

Pensijinis amžius sutampa su natūralia protinių galių silpnėjimo pradžia, teigia mokslininkai.

Jie perspėja, kad pasitraukus iš aktyvaus profesinio gyvenimo gali atsiverti tuštuma, kurią reikia užpildyti – priešingu atveju smegenys pradės sparčiau silpnėti.

Netgi nežymūs depresijos signalai gali reikšti, kad pensininkui gresia protinių galių silpnėjimas. Tai pabrėžia, kaip svarbu rasti džiaugsmą teikiančią veiklą.

Mokslininkų komanda iš Konkordijos universiteto Monrealyje teigia, kad žmonės, dirbę vadovaujamą ar profesionalų darbą, ilgiau išsaugo savo protinius gabumus, negu žmonės, dirbę nekvalifikuotą ar kanceliarinį darbą.

Tyrimui vadovavęs psichologas Larry Baeras paaiškino: „Paprastai į pensiją išeinama maždaug tuo pat metu, kai dėl amžiaus pradeda silpnėti kognityvinės funkcijos“.

„Taigi svarbu suprasti, kas šiuo periodu vyksta su smegenimis, ir atpažinti protinio silpnėjimo rizikos faktorius, taip pat žinoti veiksnius, kurie gali nuo to apsaugoti“.

L. Baero komanda studijavo pastarųjų ketverių metų pranešimus apie 333 pensininkus, kurių vidutinis amžius buvo 59 metai. Rezultatai, skelbiami gerontologijos žurnale „Journals of Gerontology: Psychological Sciences“, parodė, kad pensininkai, norintys išsaugoti proto sveikatą, turėtų užsiimti keliomis mąstymo reikalaujančiomis veiklomis.

„Tikiuosi, kad šis tyrimas turės įtakos ateities projektams, skirtiems pensininkų kognityvinei sveikatai“.

„Tai galima padaryti skatinant pensininkus užsiimti įvairiomis pažintinėmis veiklomis,net jei jų motyvacija yra susilpnėjusi“.

„Ne mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į depresijos simptomus, kad tai padėtų kovoti su protinių galių silpnėjimu“, - sakė L. Baeras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)