Nuo to laiko jau prabėgo 25-eri metai.
„Nuo 2001-ųjų metų dalyvauju metodono programoje. Aišku, stebuklas neįvyko: pačią pirmą dieną pradėjus vartoti metadoną, nemečiau visko ir netapau pavyzdingu. Tai truko metus, dvejus, kol viskas susigulėjo. Nuo 2003 metų nevartoju nieko, išskyrus metadoną“, - patikino Jonas.
Be gydymo neišgyventų
Vyro tikinimu, jeigu būtų nutrauktas metadono gydymas, jis neabejotinai vėl pradėtų vartoti narkotikus: „Abejoju, ar net mano organai sugebėtų dirbti normaliai be metadono.“
Pašnekovo tikinimu, daugelis narkomanų nori dalyvauti metadono programoje. Vyras tikino, kad jie nori jaustis normaliai, nebejausti nuolatinio raumenų tempimo, pykinimo ir kitų šalutinių poveikių, negavus reikiamos dozės. „Malonumas jaučiamas tik pirmus mėnesius, o vėliau žmonės metadoną organizuojasi tam, kad galėtų gyventi, jie susiorganizuoja tuos pinigus tam, kad pataisytų sveikatą ir jaustųsi normaliai, kad galėtų normaliai egzistuoti, vaikščioti ir valgyti. Jokios kalbos apie malonumus“, - tikino metadono programos dalyvis.
Taboras lobsta iš žmonių priklausomybės?
Jonas pasakojo, kad pradedantysis narkomanas kasdien išleidžia po 60 – 100 Lt, o tie, kurie narkotikus vartoja kelerius metus – vidutiniškai per dieną išleidžia 200 Lt.
„Viena troba tabore suprekiauja apie 150 tūkst. litų. O jūs įsivaizduokit, kiek ten tų trobų yra. Čigonai gerai gyvena, taboras jiems yra darbo vieta. Mačiau, kaip čigonės dedasi tūkstančius eurų į savo sąskaitas“, - tikino Jonas.
Laida „Atviras pokalbis“ transliuojama antradieniais – penktadieniais 9.10 val.